Nowy numer 28/2018 Archiwum

Uczczą bohaterów

Studenci DA "Wawrzyny" przygotowali patriotyczny projekt poetycko-muzyczno-multimedialny. Efekt będzie można zobaczyć i usłyszeć we Wrocławiu 12 i 18 grudnia.

- Pragniemy za pomocą wykonywanych przez nas utworów muzycznych, recytowanych wierszy, fragmentów filmów i projekcji zdjęć w atrakcyjnej dla młodego widza formie przekazać często dziś zapomniane, historyczne fakty - tłumaczy Wiesław "Kuzyn" Wowk, od wielu lat związany z "Wawrzynami". Przekonuje, że celem jest ich przypomnienie, ale także oddanie hołdu wszystkim bohaterom, którzy w latach 1939-89 walczyli o wolną Polskę.

- Projekt "Polska 39/89 Pamięci Bohaterów" to artystyczna wizja najnowszych dziejów naszej ojczyzny opowiedziana poezją, cytatami z oficjalnych dokumentów, muzyką oraz obrazem. W spektaklu wykorzystujemy teksty m.in.: Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Macieja Pietrzyka oraz autorów anonimowych. Pojawią się w nim kompozycje Leszka Możdżera, Maxa Richtera, zespołów "Tilt" oraz "De Press - mówi Agata Pawińska, reżyser spektaklu i dyrektor artystyczny wydarzenia. W realizację przedstawienia jest zaangażowanych kilkanaście osób. - Jest sześciu wokalistów i sześciu aktorów, występujących przy akompaniamencie skrzypiec, pianina, gitary akustycznej oraz instrumentów perkusyjnych, a także kilka osób obsługi technicznej - dodaje.

W tym roku projekt, oprócz Wrocławia, zostanie zaprezentowany również w Gdańsku. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. "Gość Wrocławski" objął wydarzenie swoim patronatem.

Program:

 - 12 grudnia - parafia pw. św. Faustyny, ul. Jackowskiego 40/42 we Wrocławiu; godz 18 - Msza Św., godz 18.30 - Koncert.
 - 14 grudnia - Sala Audytoryjna BHP Stoczni Gdańskiej, ul. Doki 1, godz. 18 (na zaproszenie „Solidarności” oraz Fundacji „Tożsamość i Solidarność).
 - 18 grudnia - Klub Łykend we Wrocławiu, ul. Podwale 37, godz. 18
.

Koncert organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego Wawrzyny, Ośrodek Pamięć i Przyszłość oraz Fundację Tożsamość i Solidarność.

Piosenka żołnierzy wyklętych
po prostu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma