Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zakończ rok na sportowo

Uliczny Bieg Sylwestrowy odbędzie się tradycyjnie 31 grudnia w Trzebnicy. Trwają zapisy.

Kończące rok 2013 sportowe święto, zainicjowane przed laty w Trzebnicy przez Władysława Pałaszewskiego, organizowane jest po raz 29. Bieg główny odbywa się na dystansie 10 km (poprzedza go Bieg Dzieci i Młodzieży). Wystartuje 31 stycznia o 12.00 z ul. Daszyńskiego, w pobliżu trzebnickiej Hali Sportowej przy ul. Kościelnej.

– Trasa jest bardzo ładna, wytyczona odnowionymi ulicami miasta, obejmuje dwie górki – bardzo przez zawodników lubiane – mówi Janusz Pancerz, dyrektor Ulicznego Biegu Sylwestrowego. – Co roku przybywa nam uczestników, w 2012 r. było ich ok. 1200, w tym spodziewam się 1300–1400. Na stronie internetowej www.biegsylwestrowy.pl trwają zapisy. Wciąż przyjmujemy zgłoszenia – chyba że ich liczba osiągnęłaby pułap 1500 osób. To nasz limit. Warto dodać, że po raz drugi imprezie towarzyszy cel charytatywny – tym razem wspieramy Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Kim są nasi zawodnicy? Zawodowcy to ok. 20–30 osób, pozostali to amatorzy, często jednak bardzo poważnie traktujący bieganie – jako swój sposób na życie. Chcemy zachęcić wszystkich do zdrowego trybu życia, zakończenia roku na sportowo.

Warto dodać, że bieg – organizowany przez Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu – to także wielka atrakcja dla kibiców, licznie dopingujących zawodników wzdłuż trasy. W ubiegłym roku odwiedzili ich m.in. kolędnicy z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama