Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kawa i misje

Zbliża się kolejna odsłona akcji "Cappuccino dla Afryki". Wypijając tylko jedną kawę, możemy wspomóc głodujące dzieci w Republice Centralnej Afryki i w Czadzie. Inicjatorami wydarzenia są bracia kapucyni.

Akcja "Cappuccino dla Afryki" jest przeprowadzana wspólnie z Fundacją "Misje kapucyni". - Nasi misjonarze w Czadzie i Republice Centralnej Afryki, oprócz zwykłej posługi duszpasterskiej, prowadzą sierociniec. Pieniądze, które uda nam się zebrać, będą przekazane na posiłki dla dzieci, którymi się zajmują. Koszt wyżywienia dla jednej osoby to w przeliczeniu... 1 zł - mówi Agnieszka Kępińska, koordynatorka akcji w stolicy Dolnego Śląska. Podkreśla, że pomoc jest tym bardziej potrzebna, że w Środkowej Afryce trwa właśnie rebelia.

Na czym polega akcja? Na zrobieniu sobie odrobiny przyjemności. Między 4 a 6 stycznia należy kupić i wypić cappuccino. Wybrane kawiarnie cały dochód ze sprzedanych w tych dniach filiżanek tego właśnie rodzaju kawy przekażą na żywność dla dzieci. - Zainteresowanie wśród właścicieli lokali jest zdecydowanie większe niż poprzednim razem. Wtedy wzięło w niej udział 7 kawiarń, a na dzień dzisiejszy zgłoszonych jest już 12. Ciągle czekamy na kolejnych właścicieli, którzy chcą zrobić coś dobrego. Można się zgłosić zarówno przed świętami, jak i tuż po - zachęca A. Kępińska.

Organizatorzy przygotowali również niezwykłą atrakcję dla smakoszy kawy.  W kawiarence parafialnej przy kościele pw. św. Augustyna (ul. Sudecka) 5 i 6 stycznia będzie można kupić wyjątkowy gatunek kawy o nazwie "Cardinale Massaia". Dochód z jej sprzedaży również będzie przeznaczony na misje. - To wyjątkowa sprawa, bo tej kawy nie można kupić w żadnym sklepie, poza internetowym, związanym z "Cappuccino dla Afryki". Dodatkowo wszyscy, którzy ją nabędą, będą mogli wygrać wycieczkę ufundowaną przez BP Panorama - tłumaczy koordynatorka.

Szczegóły akcji "Cappuccino dla Afryki" dla właścicieli kawiarń, którzy chcieliby dołączyć do inicjatywy, oraz informacje dla kawowych smakoszy na: www.cappuccinodlaafryki.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma