GN 28/2018 Archiwum

W Civitas Christiana

Trwają świąteczne spotkania wrocławskiego metropolity z różnymi środowiskami archidiecezji wrocławskiej.

O Kościele jako wspólnocie wspólnot, tworzeniu więzi i bogactwie różnorodnych stowarzyszeń, grup i ruchów mówił abp Józef Kupny na opłatkowym spotkaniu w siedzibie wrocławskiego stowarzyszenia Civitas Christiana przy ul. Kuźniczej.

Spotkanie było okazją, by wspomnieć miniony rok działalności stowarzyszenia – Piotr Sutowicz w krótkim podsumowaniu ostatnich miesięcy wspomniał m.in. o lobbingu odrzańskim, Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej i Wrocławskich Spotkaniach z Biblią, o Młodzieżowym Klubie Dyskusyjnym „Kwadrat”, Saloniku Sztuk Różnych i działającej od niedawna Galerii „Kuźnicza”, współorganizowanym przez Civitas cyklu „Fides et Ratio”, rozmaitych debatach i spotkaniach z interesującymi gośćmi.  Przewodniczący Rady Oddziału Okręgowego Henryk Koch zapowiedział, że przyszły rok w stowarzyszeniu będzie przeżywany pod hasłem „Człowiek w Ojczyźnie uszanowany” – zaczerpniętym z nauczania prymasa Stefana Wyszyńskiego, od niedawna patronującego Civitas Christiana.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma