Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kolędy w barze

W Oleśnicy "Orszakowi Trzech Króli" towarzyszy specjalna impreza. Zanim wyruszą pokłonić się Dzieciątku Jezus, spotkają się na wspólnym kolędowaniu w… hotelu.

Po ubiegłorocznym sukcesie Orszaku Trzech Króli, w którym wzięło udział ponad 3 tys. ludzi w Oleśnicy czuje się atmosferę oczekiwania na wydarzenia, które rozpoczną się 6 stycznia o 13.30. – Ludzie sami deklarują chęć pomocy i chętnie angażują się w różnego rodzaju inicjatywy towarzyszące orszakowi – mówią Lucyna i Krzysztof Hnatiowie ze wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel, która jest głównym organizatorem marszu do Dzieciątka Jezus.

W tym roku jednak oleśniczan czeka kolejna atrakcja – impreza towarzysząca orszakowi, tj. wieczór kolęd, który odbędzie się 4 stycznia w miejscowym hotelu „Perła”. – Wierzę, że w nas jest potrzeba wspólnego pośpiewania tych niezwykłych pieśni – mówi Krzysztof. – Gdyby ktoś sam przyszedł do lokalu, baru czy restauracji raczej obawiałby się proponować innym wspólne śpiewanie. Tym razem będzie inaczej – podkreśla. Zwraca przy tym uwagę, że utarł się stereotyp, iż kolędy można śpiewać jedynie w kościele lub w domu. – Trzeba przełamać te bariery i w ten sposób wszędzie wchodzić z radością, wypływającą z faktu, iż Bóg stał się jednym z nas - puentuje.

Więcej o Orszaku Trzech Króli w Oleśnicy i innych dolnośląskich miastach w pierwszym w nowym roku papierowym wydaniu „Gościa”.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama