Nowy numer 25/2018 Archiwum

Z paszportem do muzeum

Od 1 stycznia muzea: Współczesne, Architektury i wszystkie oddziały Muzeum Miejskiego poza cmentarzem żydowskim są bezpłatnie dostępne dla zwiedzających.

Celem, jaki przyświeca władzom Wrocławia, jest upowszechnienie i zwiększenie uczestnictwa mieszkańców miasta w kulturze. Prezydent Rafał Dutkiewicz dodaje, że skorzystają również turyści. - Za darmo będą stałe ekspozycje - zapowiada.

W związku z inicjatywą rusza również program promujący tzw. paszport kulturalny. Będzie miał dwie formy - klasycznej (plastikowej lub papierowej) karty lub elektronicznej (aplikacja na smartfony). Legitymujący się paszportem będą zbierać punkty, które będą wymieniane na nagrody. - Ten program będzie od końca stycznia testowany na uczniach szkół wrocławskich, a od nocy muzeów, czyli od połowy roku, program zliczający punkty zacznie działać powszechnie. Planujemy w tym czasie rozdać 40 tys. paszportów - dodaje gospodarz miasta.

Inicjatywa miejska jest elementem programu przygotowań do bycia Europejską Stolicą Kultury. Przypomnijmy, że tytuł ten będzie przysługiwał Wrocławiowi w 2016 r. Mówi Jarosław Broda, dyrektor Wydziału Kultury UM.

Czy bezpłatny wstęp do muzeów zachęci mieszkańców miasta do ich częstszego odwiedzania?   Czy bezpłatny wstęp do muzeów zachęci mieszkańców miasta do ich częstszego odwiedzania? Karol Białkowski /GN Jak podkreśla J. Broda, wpływy z biletów nie były dotychczas poważnym wpływem do budżetów muzeów. Aby jednak zrekompensować placówkom brak wpływów z tego tytułu, miasto przeznaczyło na ten cel 380 tys. zł.

Włodarze podkreślają, że bezpłatne wstępy będą dotyczyły wystaw stałych. Wystawy tymczasowe będą płatne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma