Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z paszportem do muzeum

Od 1 stycznia muzea: Współczesne, Architektury i wszystkie oddziały Muzeum Miejskiego poza cmentarzem żydowskim są bezpłatnie dostępne dla zwiedzających.

Celem, jaki przyświeca władzom Wrocławia, jest upowszechnienie i zwiększenie uczestnictwa mieszkańców miasta w kulturze. Prezydent Rafał Dutkiewicz dodaje, że skorzystają również turyści. - Za darmo będą stałe ekspozycje - zapowiada.

W związku z inicjatywą rusza również program promujący tzw. paszport kulturalny. Będzie miał dwie formy - klasycznej (plastikowej lub papierowej) karty lub elektronicznej (aplikacja na smartfony). Legitymujący się paszportem będą zbierać punkty, które będą wymieniane na nagrody. - Ten program będzie od końca stycznia testowany na uczniach szkół wrocławskich, a od nocy muzeów, czyli od połowy roku, program zliczający punkty zacznie działać powszechnie. Planujemy w tym czasie rozdać 40 tys. paszportów - dodaje gospodarz miasta.

Inicjatywa miejska jest elementem programu przygotowań do bycia Europejską Stolicą Kultury. Przypomnijmy, że tytuł ten będzie przysługiwał Wrocławiowi w 2016 r. Mówi Jarosław Broda, dyrektor Wydziału Kultury UM.

Z paszportem do muzeum   Czy bezpłatny wstęp do muzeów zachęci mieszkańców miasta do ich częstszego odwiedzania? Karol Białkowski /GN Jak podkreśla J. Broda, wpływy z biletów nie były dotychczas poważnym wpływem do budżetów muzeów. Aby jednak zrekompensować placówkom brak wpływów z tego tytułu, miasto przeznaczyło na ten cel 380 tys. zł.

Włodarze podkreślają, że bezpłatne wstępy będą dotyczyły wystaw stałych. Wystawy tymczasowe będą płatne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama