Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Królowie już w drodze

Przypomnieć, którędy droga - to jeden z celów, jakie stawiali sobie organizatorzy "Betlejemskiej Gwiazdy" - Plenerowych Jasełek w PZS Nr 1 Krzyżowicach.

Święta Rodzina z chórem aniołów   Święta Rodzina z chórem aniołów Archiwum PZS nr 1 w Krzyżowicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie brakło uśmiechu i niespodzianek – jak wtedy, gdy niezbyt spolegliwy osiołek towarzyszący Świętej Rodzinie okręcił się wokół św. Józefa proszącego o nocleg kolejnego gospodarza. Józef, czyli Szymon z klasy maturalnej, świetnie sobie poradził. Pan Grzegorz, tak jak co roku, ogłosił spis ludności jadąc na „Wiośnie” – jednym z bardziej posłusznych koni ze stadniny szkolnej. Konie też przywiozły Trzech Królów z ich darami. Aniołowie ogłosili „Gloria”, pasterze skomentowali sytuację w cesarstwie i, budzeni przez aniołów, pośpieszyli do stajenki. Deszcz piekielnych płomieni, którymi ukarano Heroda, zapewnił „Teatr Ognia”. Życzenia pasterskie z przesłaniem Bożonarodzeniowym oraz wręczenie statuetek dla laureatów świątecznego konkursu kończyły uroczystość na dziedzińcu szkoły.

Wśród licznych gości świątecznego przedstawienia znalazł się bp Andrzej Siemieniewski, który mówił aktorom i widzom o tajemnicy Wcielenia i jej upamiętnianiu w jasełkach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma