GN 4/2023 Archiwum

Królowie już w drodze

Przypomnieć, którędy droga - to jeden z celów, jakie stawiali sobie organizatorzy "Betlejemskiej Gwiazdy" - Plenerowych Jasełek w PZS Nr 1 Krzyżowicach.

Królowie już w drodze   Święta Rodzina z chórem aniołów Archiwum PZS nr 1 w Krzyżowicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie brakło uśmiechu i niespodzianek – jak wtedy, gdy niezbyt spolegliwy osiołek towarzyszący Świętej Rodzinie okręcił się wokół św. Józefa proszącego o nocleg kolejnego gospodarza. Józef, czyli Szymon z klasy maturalnej, świetnie sobie poradził. Pan Grzegorz, tak jak co roku, ogłosił spis ludności jadąc na „Wiośnie” – jednym z bardziej posłusznych koni ze stadniny szkolnej. Konie też przywiozły Trzech Królów z ich darami. Aniołowie ogłosili „Gloria”, pasterze skomentowali sytuację w cesarstwie i, budzeni przez aniołów, pośpieszyli do stajenki. Deszcz piekielnych płomieni, którymi ukarano Heroda, zapewnił „Teatr Ognia”. Życzenia pasterskie z przesłaniem Bożonarodzeniowym oraz wręczenie statuetek dla laureatów świątecznego konkursu kończyły uroczystość na dziedzińcu szkoły.

Wśród licznych gości świątecznego przedstawienia znalazł się bp Andrzej Siemieniewski, który mówił aktorom i widzom o tajemnicy Wcielenia i jej upamiętnianiu w jasełkach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy