Nowy Numer 29/2018 Archiwum

VI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców

W ogólnopolskiej pielgrzymce kibiców ma Jasną Górę wzięło udział ok. 250 fanów WKS Śląsk Wrocław.

Na jasnogórskim szczycie zaroiło się od klubowych szalików   Na jasnogórskim szczycie zaroiło się od klubowych szalików Archiwum kibiców Hasłem tegorocznego kibicowskiego spotkania w Częstochowie – zadedykowanego powstańcom Warszawy, w związku z 70. rocznicą powstania – były słowa: „Chwała prawdziwym zwycięzcom”. Gośćmi specjalnymi pielgrzymki, którzy skierowali do kibiców swoje przesłanie, były dzieci żołnierzy wyklętych.

– Jest nas ok. 250 osób, obok kibiców Legii Warszawa jesteśmy najliczniejszą grupą kibicowską. Ogólnie na Jasnej Górze melduje się ponad 5 tys. patriotycznej kibicowskiej braci, co pokazuje, że rośniemy w siłę (w ubiegłym roku było nas 3 tys.) i dla ekipy rządzącej stajemy się coraz bardziej niewygodną grupą żądającą prawdy i rozliczeń poprzedniego systemu – uważa Wojtek, kibic Tego dnia waśnie idą w niepamięć   Tego dnia waśnie idą w niepamięć Archiwum kibiców Śląska. Opowiada ironicznie o specjalnych działaniach policji – obstawie towarzyszącej pielgrzymom aż do samej Częstochowy, blokowaniu zjazdów na parkingi czy spisaniu numerów rejestracyjnych wszystkich aut osób jadących na pielgrzymkę.

– Po przybyciu na częstochowski parking udajemy się w grupie na Mszę św., w drodze towarzyszy nam kolorowy pochód szalików kibiców z całej Polski. W tym szczególnym dniu wszyscy jesteśmy po jednej stronie barykady. Przynależność klubowa, waśnie w ten dzień nie istnieją, liczy się tylko "Bóg, honor, ojczyzna" – dodaje, wspominając gromkie brawa, jakie rozległy się po homilii ks. Jarka Wąsowicza, W pielgrzymce uczestniczyło ok. 5 tys. osób   W pielgrzymce uczestniczyło ok. 5 tys. osób Archiwum kibiców patrioty i kibica Lechii Gdańsk.

Po Mszy św. pielgrzymi słuchają wykładu Leszka Żebrowskiego o powstaniu warszawskim, a następnie uczestniczą w prezentacji stowarzyszeń kibicowskich i „racowisku” na jasnogórskich wałach.

Przy rozwieszonych flagach, przy akompaniamencie rac, stroboskopów oraz współudziale kibiców Legii Warszawa, rozlegają się antykomunistyczne okrzyki. Ostatni punkt spotkania to koncert Tadka „Solo” Polkowskiego i Romka Boskiego. – Przerywnikami pomiędzy patriotycznymi utworami w rytmie hip-hopowym są przemówienia Tadka przypominające historyczną prawdę. Na koniec błogosławi nam ks. Jarek Wąsowicz i przy okrzykach Na wałach rozbłysły race   Na wałach rozbłysły race Archiwum kibiców „Armio wyklęta, pielgrzymka o Was pamięta!” kończymy oficjalną część naszego spotkania – wspomina pielgrzym.

Kibice wrocławscy planują wspólne obchody przypadającej 75. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego – 11 stycznia o 18.30 w kościele NMP na Piasku zostanie odprawiona Msza św. a po niej z kościoła wyruszy marsz pamięci.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma