Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zwierzęta na Trzech Króli

Najmłodsi mieszkańcy Ziębic 6 stycznia przybyli do żłóbka w ziębickim kościele pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła wraz ze swoimi zwierzętami.

Zwierzaki zachowywały się przyzwoicie   Zwierzaki zachowywały się przyzwoicie Barbara Rak

 

 

 

 

 

 

 

 

Złożyli hołd Dzieciątku, które przyszło na świat właśnie w otoczeniu zwierząt. W kościele obecne były psy, koty, żółwie, świnki morskie, chomiki i myszki. Pomimo że na co dzień stronią od siebie, w kościele zachowywały się poprawnie.

Msza św. ze zwierzakami to kolejna inicjatywa ks. Roberta Domina. Przed świętami zachęcił dzieci m.in. do samodzielnego wykonania lampionów z plastikowych butelek. Dziełem parafian jest również łańcuch serc – papierowa ozdoba choinkowa, która sięgnęła długości ponad 4 km! Przed świętami przez kilka dni budowano w kościele stajenkę, w której znalazły się żywe zwierzęta, a podczas pasterki czteromiesięczny bobas wcielił się w postać Chrystusa.

Przy stajence pojawiły się psy   Przy stajence pojawiły się psy Barbara Rak ...oraz koty   ...oraz koty Barbara Rak


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma