Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Śląsk jest dolnośląski

Po przejęciu całościowego pakietu akcji WKS Śląsk Wrocław S.A. od Zygmunta Solorza-Żaka miasto Wrocław zapowiadało, że szybko znajdzie nowych współwłaścicieli.

Zanim miasto ogłosiło konkurs, podzieliło pakiet akcji na trzy równe części, po 16,88 proc. Każda z części została wyceniona na ok. 1,4 mln. zł. Wyścig (obowiązywała zasada: "Kto pierwszy, ten lepszy") wygrali właściciele trzech związanych z Wrocławiem firm: Hasco-Lek S.A., Inter-System S.A. i Supra Invest S.A. Tym samym dość krótko Wrocław był właścicielem pełnej puli. Co więcej, urzędnicy podtrzymują stanowisko, że celem jest całkowite wycofanie się ze sponsorowania piłkarskiej drużyny. Kiedy to nastąpi? Jeszcze nie wiadomo. - Będziemy się teraz przyglądać, jak klub będzie funkcjonował przy obecnym podziale własnościowym - mówi Arkadiusz Filipowski, rzecznik prasowy UM Wrocławia.

Podczas spotkania z dziennikarzami nowi właściciele przekonywali, że 10 stycznia 2014 r. to ważny dzień w historii klubu. W ich imieniu mówił Stanisław Han, właściciel firmy farmaceutycznej Hasco-Lek. - Śląsk jest w pełni klubem z Dolnego Śląska - zaznaczył.

Włodzimierz Patalas, skarbnik miasta, wyraził swoje zadowolenie z faktu, że tak szybko udało się rozstrzygnąć kwestie właścicielskie.

Akcjonariusze nie chcieli określić, jakie kwoty przeznaczą na funkcjonowanie klubu. Stanisław Han zaznaczył, że do tego potrzeba dokładnie przyjrzeć się sytuacji finansowej WKS-u.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma