Wyjątkowo długo trwa w tym rok we Wrocławiu Dzień Judaizmu. Z przygotowanych punktów programu można skorzystać jeszcze do jutra. Ich tematem przewodnim jest "Pięcioksiąg - spotkanie u źródeł".
W drugim dniu odbył się dwugłos z udziałem prof. Andrzeja Siemieniewskiego, biskupa pomocniczego wrocławskiego, i Jerzego Kichlera, byłego Przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, dotyczący znaczenia Pięcioksięgu. Na zakończenie tego spotkania odbyła się modlitwa dialogu, którą poprowadził abp Marian Gołębiewski, metropolita senior archidiecezji wrocławskiej, i "Koncert psalmów" z udziałem scholi Duszpasterstwa Akademickiego "Dominik", dzieci ze Szkoły Podstawowej Dialogu Kultur "EtzChaim", chóru Cerkwi Katedralnej Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy oraz chóru parafii ewangelicko-luterańskiej pw. Opatrzności Bożej. Ostatnim elementem było bezpośrednie spotkanie z kulturą żydowską: możliwość degustacji potraw, nauka tańca i warsztaty językowe.
Można wziąć jeszcze udział w obchodach Dnia Judaizmu. w czwartek odbędzie się ich ostatnia odsłona. W Domu św. Edyty Stein o godz. 18 rozpocznie się spotkanie z malarką Mirą Żelechower-Aleksiun pt. "Ja jestem Józef, brat wasz". Będzie towarzyszyła mu rozmowa przy obrazach z cyklu "Światło midraszy" (wystawę można oglądać od 2 do 17 stycznia). Natomiast o godz. 18.45 dr Małgorzata Stolarska-Fronia wygłosi wykład pt. "Motywy chrześcijańskie w sztuce żydowskiej".