Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Archanioł i kurs walki

Peregrynująca po Polsce wierna kopia figury św. Michała Archanioła z Gargano będzie gościć w karmelitańskiej parafii od 22 do 24 marca. Przygotowanie do tego wydarzenia rozpocznie się 20 stycznia o 18.00.

Peregrynacja figury – która w naszej archidiecezji przebywała już m.in. w Oleśnicy – wiąże się z obchodami 100-lecia erygowania Zgromadzenia św. Michała Archanioła – michalitów. Wrocławscy karmelici bosi już teraz zapraszają na 9-tygodniową nowennę poprzedzającą spotkanie z Archaniołem, połączoną z „Kursem walki duchowej”. Pierwsze spotkanie rozpocznie się 20 stycznia o 18.00 w kościele pw. Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu, następne będą się odbywać w kolejne poniedziałki. W programie Msza św., modlitwa nowenny do św. Michała Archanioła oraz – po przejściu do sali w klasztorze – konferencja dotycząca angelologii (nauka o aniołach) oraz środków, jakimi dysponuje chrześcijanin, by przezwyciężać duchowe zagrożenia. Spotkania będą prowadzić o. Krzysztof Piskorz OCD, duszpasterz DA "Karmel", oraz zaproszeni goście.

Sanktuarium św. Michała Archanioła na górze Gargano we Włoszech wiąże się z objawieniami wodza anielskich zastępów, z których pierwsze miało miejsce w 490 r. (Archanioł ukazał się biskupowi Sipontu św. Wawrzyńcowi), kolejne w 492 r. – gdy Sipont oblegany był przez Germanów oraz w 493 r., ostatnie – w 1656 r., podczas epidemii dżumy. Słynna figura św. Michała znajdująca się w grocie góry Gargano pochodzi z XVI w. Miejsce to od stuleci jest celem niezliczonych pielgrzymek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma