Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kolęda z metropolitą

Tej kolędy na pewno mieszkańcy bloku przy ul. Chocimskiej 2 długo nie zapomną. W ramach wizyty duszpasterskiej ich mieszkania pobłogosławił metropolita wrocławski.

Hierarcha rozpoczął kolędowanie punktualnie o 16.00. Wtedy wspólnie z kapłanami z parafii św. Jana Apostoła na wrocławskim Zakrzowie opuścił plebanię i w towarzystwie dwóch ministrantów poszedł do wskazanego przez proboszcza budynku.

Jak tłumaczył ks. Rafał Kowalski z wrocławskiej kurii, to sam metropolita wyszedł z inicjatywą kolędy. – Arcybiskup tłumaczył, że będzie to doskonała okazja, by nie tylko posłuchać czym żyją nasze rodziny, z jakimi trudnościami borykają się na co dzień, ale także porozmawiać na temat ich propozycji, postulatów i oczekiwań, dotyczących inicjatyw duszpasterskich czy działalności Kościoła – mówił. Dodał, że kiedyś Jana Pawła II pytano dlaczego leci z pielgrzymką do Australii. Na co papież miał odpowiedzieć: „Bo leży na terenie mojej parafii”. – Oto odpowiedź na pytanie o sens i znaczenie tej wizyty.

Na pytanie dziennikarzy czy możemy spodziewać się kolejnych wizyt metropolity w domach wrocławian ks. Kowalski odpowiedział: – Arcybiskup, jak papież Franciszek, potrafi nas zaskoczyć. Tak było w przypadku tej kolędy, więc tą wiedzą dysponuje na pewno Duch Święty.

Kolęda rozpoczęła się o 16.00   Kolęda rozpoczęła się o 16.00 Wrocławska Kuria Metropolitalna Podpis arcybiskupa w zeszytach do nauki religii   Podpis arcybiskupa w zeszytach do nauki religii Wrocławska Kuria Metropolitalna
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma