Nowy numer 42/2020 Archiwum

Abp Kupny jedzie do Rzymu

Podczas rozpoczynającej się 1 lutego wizyty ad limina apostolorum biskupi, w poszczególnych urzędach Kurii Rzymskiej, zdadzą relację z działalności Kościoła w Polsce. Poprzednia taka wizyta miała miejsce w listopadzie i grudniu 2005 r.

Abp Józef Kupny podkreśla, że podczas wizyty w Rzymie będą poruszane kwestie związane z problemami, ale też radościami metropolii wrocławskiej. - Sprawozdania dotyczą właściwie całości życia religijnego naszej archidiecezji - tłumaczy. Wśród poruszanych zagadnień są m.in. te, które odnoszą się do liturgii, powołań, sprawowania sakramentów czy ruchów religijnych i inicjatyw duszpasterskich.

Wszystkie relacje zostały już przekazane do Stolicy Apostolskiej i pracownicy Kurii Rzymskiej się z nimi zapoznają. Podczas wizyty polskich biskupów hierarchowie odpowiedzą na pytania dodatkowe. - Oczekuję sugestii związanych z tym opracowaniem - dodaje abp J. Kupny i podkreśla, że dokument został przygotowany przez poprzedniego metropolitę, abp. Mariana Gołębiewskiego i dotyczy lat 2004-2012.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego zrealizowanego przez Radio Rodzina i TV Rodzina, w którym abp J. Kupny opowiada o wrocławskich przygotowaniach do ad limina apostolorum oraz o zadaniach stojących przed wrocławskim Kościołem. Z metropolitą rozmawia Paweł Trawka.

Przygotowania do wizyty ad limina Apostolorum
Katolicka tvRodzina

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama