Nowy numer 25/2018 Archiwum

Solidarni z Ukrainą

Jutro w czasie Mszy św. w kościołach archidiecezji wrocławskiej wierni będą modlić się o to, by konflikt na Ukrainie został rozwiązany w duchu sprawiedliwości, miłości i pokoju.

Jak czytamy w prośbie skierowanej dziś do wszystkich księży posługujących w diecezji z woli abp. Józefa Kupnego, modlitwa Kościoła wrocławskiego jest wyrazem solidarności z narodem ukraińskim. Stanowi również szczególny znak więzi z tamtejszym Kościołem, który będzie przeżywał 26 stycznia jako czas modlitwy w intencji tych, którzy zginęli podczas ostatnich protestów, w intencji ich rodzin, osób rannych oraz wszystkich niosących pomoc.

Oto pełny tekst komunikatu:

W związku z trudną sytuacją społeczno-polityczną w jakiej znalazł się w ostatnim czasie naród ukraiński, Kuria Metropolitalna Wrocławska prosi Przewielebnych Księży o włączenie w do Modlitwy Powszechnej w czasie wszystkich Mszy św. sprawowanych jutro, tj. 26 stycznia, następującej intencji:

Boże, Dawco Pokoju,

W obliczu zagrożeń, które stoją dziś przed bliskim nam narodem ukraińskim, prosimy Cię, uzdolnij ludzi odpowiedzialnych za jego losy, by w duchu sprawiedliwości, miłości i pokoju starali się rozwiązać nabrzmiałe problemy.

Ciebie prosimy...

Z woli Księdza Arcybiskupa Metropolity modlitwa Kościoła wrocławskiego jest wyrazem solidarności z narodem ukraińskim. Stanowi również szczególny znak więzi z tamtejszym Kościołem, który będzie przeżywał dzień 26 stycznia jako czas modlitwy, w intencji tych którzy zginęli podczas ostatnich protestów, w intencji ich rodzin, osób rannych oraz wszystkich niosących pomoc.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma