Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Bp Dubrawski: Nadzieja tylko w Bogu

Ponad godzinę trwała rozmowa metropolity wrocławskiego z ordynariuszem diecezji kamieniecko-podolskiej bp. Leonem Dubrawskim.

Głównym tematem rozmowy była sytuacja społecznopolityczna na Ukrainie. Abp Józef Kupny interesował się także losem Kościoła na Wschodzie. – Wyraziłem wdzięczność metropolicie wrocławskiemu za pamięć o naszym narodzie, wyrażoną m.in. wczorajszym dniem solidarności modlitewnej z Ukrainą – mówił bp Leon Dubrawski, nawiązując do prośby abp. Józefa Kupnego, by w niedzielę 26 stycznia w każdym kościele archidiecezji wrocławskiej do modlitwy powszechnej włączono intencję za naród ukraiński. – Pamięć modlitewna jest – w moim odczuciu – dla nas najlepszym wsparciem, bo wówczas niebo pomaga – podkreślił ordynariusz z Kamieńca Podolskiego, dodając, że dziś trudno prognozować, jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie. – Mamy nadzieję tylko w Bogu – zaznaczył, dodając, iż wspaniale by było, gdyby nie tylko Wrocław, ale wszystkie diecezje w Polsce przyłączyły się do modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo zarejestrowanego przez TV Rodzina.

Biskup Leon Dubrawski z Ukrainy
Katolicka tvRodzina


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma