Nowy numer 48/2022 Archiwum

Nowe miejsce, nowa przychodnia

Przy ul. Jedności Narodowej 47 we Wrocławiu otwarta została specjalistyczna placówka.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci uruchomiła 28 stycznia przychodnię dla nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci. Odtąd w jednym miejscu będą mogły skorzystać z pomocy różnych specjalistów – pediatry, neurologa dziecięcego, kardiologa czy ortopedy, lekarzy doświadczonych w pracy z dziećmi wymagającymi specjalnej opieki. W przyszłości w przychodni prowadzona będzie stacjonarna rehabilitacja, realizowana będzie także idea rehabilitacji społecznej – m.in. w Grupie Wsparcia dla Rodzin po Stracie Dziecka. Już teraz korzystać można z opieki hospicjum perinatalnego, oferującego wsparcie rodzicom jeszcze nienarodzonych dzieci cierpiących na nieuleczalne choroby, zbliżających się ku śmierci. Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci odtąd tu także, przy ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a (w podwórzu, obok poczty), ma swoją siedzibę.

Nowe miejsce, nowa przychodnia   Darczyńcy pozostawili swój ślad na ścianie odnowionego budynku Agata Combik /GN Dr Krzysztof Szmyd, kierownik Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, podkreślił w czasie otwarcia placówki, że celem podejmowanych działań jest stworzenie kompleksowej opieki nad chorym dzieckiem, ale i nad jego rodziną, która często boryka się z problemami finansowymi, psychologicznymi. – Interesuje nas nie tylko chore dziecko, ale i wszystko, co się dzieje wokół, jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat – mówił. – Interesuje nas to, co dzieje się z jego bliskimi za jego życia, ale i wtedy, gdy już odejdzie.

– Nie ma nic piękniejszego niż moment, kiedy człowiek pochyla się nad potrzebującym pomocy dzieckiem – mówił ks. Aleksander Radecki, który dokonał poświęcenia nowej placówki. Ks. Tomasz Filinowicz, kapelan hospicjum, przyniósł do przychodni piękny krzyż przywieziony z Jerozolimy.

Więcej o działalności hospicjum można przeczytać tutaj.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy