Nowy numer 43/2020 Archiwum

Papieski krzyż kończy swoją wędrówkę

Dziękczynienie za peregrynację wielkopiątkowego krzyża Jana Pawła II odbędzie się 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego.

O 12.15 z kościoła pw. Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim wyruszy do archikatedry wrocławskiej procesja z krzyżem. O 13.00 abp senior Marian Gołębiewski będzie przewodniczył dziękczynnej Mszy św., transmitowanej przez Telewizję „Polonia” oraz Radio Rodzina.

Krzyż został przed laty wykonany dla chorej, przykutej do łóżka kobiety, przez jej męża. Stał się dla niej źródłem nadziei i siły oraz zaproszeniem do włączenia swego cierpienia w tajemnicę Męki Chrystusa. Szczególnym znakiem nadziei był później także dla Jana Pawła II, towarzysząc mu w ostatni Wielki Piątek jego życia, oraz dla niezliczonych ludzi, którzy przy nim zatrzymywali się na modlitwie. Wędrówka krzyża rozpoczęła się 13 lutego 2013 r. Od tamtej pory odwiedził wszystkie wspólnoty parafialne oraz domy żeńskich zgromadzeń zakonnych naszej diecezji. Peregrynacja została podjęta m.in. w duchu modlitwy w intencji kanonizacji Jana Pawła II. Jej zakończenie wpisuje się już w bezpośrednie przygotowanie do tego wydarzenia.

Uroczyste zakończenie pielgrzymowania krzyża po naszych kościołach będzie splecione z obchodami Dnia Życia Konsekrowanego – ustanowionego również przez Jana Pawła II, w 1997 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama