GN 28/2018 Archiwum

Zmiany we wrocławskim GN

Od 1 lutego nowym kierownikiem wrocławskiego oddziału "Gościa Niedzielnego" jest ks. Jakub Łukowski. Dotychczasowy szef, ks. dr Rafał Kowalski, od początku roku jest dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej kurii metropolitalnej.

- To był wspaniały i błogosławiony czas. Dziękuję wszystkim, a szczególnie najbliższym współpracownikom - mówi ks dr Rafał Kowalski. Podkreśla, że cztery lata dziennikarskiej pracy w "Gościu" minęły niezwykle szybko. - Poznawszy profesjonalizm pracy w redakcji wiem, że ten tygodnik będzie miał we mnie zawsze stałego czytelnika. Idziemy dalej... - dodaje.

Nowym wyzwaniem, które stoi przed ks. Rafałem, jest tworzenie Wydziału Komunikacji Społecznej przy kurii metropolitalnej. Wydział ma być płaszczyzną spotkania Kościoła wrocławskiego z dziennikarzami i dbanie o jego wizerunek w mediach. Jak podkreślał w jednym z wywiadów ks. R. Kowalski: - W Kościele jest zdecydowanie więcej dobra jak zła. Trzeba jednak dobro uczynić głośnym.

Obowiązki kierownika wrocławskiego "GN" przejął z dniem 1 lutego ks. Jakub Łukowski. Praca dziennikarska to nie jest dla niego nowość, bowiem zanim zdecydował się na rozpoczęcie formacji i nauki w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym, przez trzy lata był współpracownikiem, a później pracownikiem redakcji... wrocławskiego "Gościa". - Od tamtego czasu minęło 7 lat. Cieszę się, że mogę tu wrócić, bo nie ukrywam, że mam miłe wspomnienia - tłumaczy.

Zespół redakcyjny dziękuje serdecznie dotychczasowemu szefowi za bardzo owocną współpracę i życzy mu wszelkiego dobra i błogosławieństwa Bożego w nowej posłudze. Ks. Jakubowi życzymy natomiast lekkiego pióra, wielu pomysłów natchnionych Duchem Świętym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • syn
  03.02.2014 11:43
  a co czytelnik z tego bedzie mial? z tej zmiany...
  doceń 0
 • syn
  03.02.2014 18:20
  a dlaczego to kleryk po wyświęceniu nie "pracuje" przy ołtarzu, gdzie jest w koncu jego miejsce, tylko zostaje.. dyrektorem, kanclerzem, prezesem, katechetą, prokurentem itd., ????A przeciez świeccy, cywilni absolwenci teologii [ i nie tylko } pozostają bez pracy,,,,Takie parcie osób poniekąd duchownych do tytułów, zaszczytów???A kto ma peacować zgdonie z powołaniem>>przy ołtarzu??ja sie pytam
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma