Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmiany we wrocławskim GN

Od 1 lutego nowym kierownikiem wrocławskiego oddziału "Gościa Niedzielnego" jest ks. Jakub Łukowski. Dotychczasowy szef, ks. dr Rafał Kowalski, od początku roku jest dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej kurii metropolitalnej.

- To był wspaniały i błogosławiony czas. Dziękuję wszystkim, a szczególnie najbliższym współpracownikom - mówi ks dr Rafał Kowalski. Podkreśla, że cztery lata dziennikarskiej pracy w "Gościu" minęły niezwykle szybko. - Poznawszy profesjonalizm pracy w redakcji wiem, że ten tygodnik będzie miał we mnie zawsze stałego czytelnika. Idziemy dalej... - dodaje.

Nowym wyzwaniem, które stoi przed ks. Rafałem, jest tworzenie Wydziału Komunikacji Społecznej przy kurii metropolitalnej. Wydział ma być płaszczyzną spotkania Kościoła wrocławskiego z dziennikarzami i dbanie o jego wizerunek w mediach. Jak podkreślał w jednym z wywiadów ks. R. Kowalski: - W Kościele jest zdecydowanie więcej dobra jak zła. Trzeba jednak dobro uczynić głośnym.

Obowiązki kierownika wrocławskiego "GN" przejął z dniem 1 lutego ks. Jakub Łukowski. Praca dziennikarska to nie jest dla niego nowość, bowiem zanim zdecydował się na rozpoczęcie formacji i nauki w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym, przez trzy lata był współpracownikiem, a później pracownikiem redakcji... wrocławskiego "Gościa". - Od tamtego czasu minęło 7 lat. Cieszę się, że mogę tu wrócić, bo nie ukrywam, że mam miłe wspomnienia - tłumaczy.

Zespół redakcyjny dziękuje serdecznie dotychczasowemu szefowi za bardzo owocną współpracę i życzy mu wszelkiego dobra i błogosławieństwa Bożego w nowej posłudze. Ks. Jakubowi życzymy natomiast lekkiego pióra, wielu pomysłów natchnionych Duchem Świętym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama