Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tańce, pantomima i buty

W sobotę 1 lutego już po raz piąty odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci zorganizowana przez Dortmundzko-Wrocławską Fundację im. św. Jadwigi.

Zaproszonych zostało 80 dzieci z 31 wrocławskich parafii, w wieku od 5 do 10 lat, wytypowanych przez parafialne zespoły Caritas i szkolnych pedagogów.

Zabawa kolejny raz została zorganizowana w gościnnym Gimnazjum Salezjańskim im. Św. Edyty Stein we Wrocławiu. Dzieci obejrzały pantomimę przygotowaną na motywach bajki „Dziewczynka z zapałkami”, przedstawioną przez słuchaczy Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKiBA. Wielu uczestników zabawy miało na sobie barwne stroje karnawałowe, które mogli zaprezentować podczas tańców i warsztatów nauki pantomimy. Słodki poczęstunek przygotowała cukiernia „Pączuś” – wieloletni sponsor słodkości. Radość dzieci była duża, zwłaszcza, że na zakończenie każde z nich otrzymało paczkę. Ich opiekunowie odebrali talony na obuwie na kwotę 100 złotych, ufundowane przez firmę Deichmann i Fundację św. Jadwigi.

Organizację zabawy wspomagali licznie przybyli wolontariusze z Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu. Dekorowali balonami salę, zorganizowali i prowadzili szatnię dla dzieci i opiekunów oraz czuwali, by wszystkie dzieci dobrze się bawiły. Poprowadzili także kawiarenkę dla opiekunów dzieci. Można było spróbować tam domowych ciast.

Realizacja projektu możliwa była dzięki zbiórkom funduszy prowadzonym w Dortmundzie, a także sponsorom i licznym wolontariuszom.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama