Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tańce i buty

W sobotę 1 lutego już po raz piąty odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci zorganizowana przez Dortmundzko-Wrocławską Fundację im. św. Jadwigi.

Zaproszonych zostało 80 dzieci z 31 wrocławskich parafii w wieku od 5 do 10 lat, wytypowanych przez parafialne zespoły Caritas i szkolnych pedagogów. Zabawa kolejny raz została zorganizowana w gościnnym Gimnazjum Salezjańskim im. św. Edyty Stein we Wrocławiu.

Dzieci obejrzały pantomimę przygotowaną na motywach bajki „Dziewczynka z zapałkami”, przedstawioną przez słuchaczy Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKiBA. Wielu uczestników zabawy miało na sobie barwne stroje karnawałowe, które mogli zaprezentować podczas tańców i warsztatów nauki pantomimy. Radość dzieci była duża, zwłaszcza że na zakończenie każde z nich – dzięki fundacji i sponsorowi – otrzymało paczkę oraz talon na obuwie. Organizację zabawy wspomagali licznie przybyli wolontariusze z Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu, m.in. zapraszając do kawiarenki dla opiekunów dzieci na upieczone przez siebie ciasta.

Realizacja projektu możliwa była dzięki zbiórkom funduszy prowadzonym w Dortmundzie, a także sponsorom i licznym wolontariuszom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama