Nowy numer 25/2018 Archiwum

Diecezjanie pamiętają o swoim biskupie

W ósmą rocznicę przyjęcia sakry biskupiej przez abp. Józefa Kupnego kapłani, siostry zakonne, klerycy oraz wierni świeccy modlili się w intencji metropolity wrocławskiego.

Uroczystej Mszy św. we wrocławskiej katedrze pw. św. Jana Chrzciciela przewodniczył ks. infułat Adam Drwięga, proboszcz parafii katedralnej. – Prosimy o łaski potrzebne do prowadzenia diecezji w tych trudnych czasach, Boże błogosławieństwo i zdrowie dla naszego arcybiskupa – mówił na rozpoczęcie liturgii, dodając, że abp Józef Kupny jest trzecim po wojnie biskupem, który do Wrocławia przybył z Górnego Śląska. – Pierwszym był wielki kardynał Bolesław Kominek, drugim wspaniały rektor seminarium bp Paweł Latusek – zaznaczył, podkreślając, że posługa tych hierarchów pozostawiła na Dolnym Śląsku wiele dobra. – Módlmy się o to, by podobnie wiele dobrego Bóg zdziałał poprzez ręce naszego metropolity – spuentował proboszcz katedry.

Arcybiskup Józef Kupny został ustanowiony biskupem przez papieża Benedykta XVI 21 grudnia 2005 r. Sakrę biskupią przyjął 4 lutego 2006 r. w archikatedrze pw. Chrystusa Króla w Katowicach z rąk abp. Damiana Zimonia, ówczesnego metropolity katowickiego. Współkonsekratorami byli abp Wiktor Skworc i bp Stefan Cichy. Jako dewizę biskupią dzisiejszy metropolita wrocławski przyjął słowa  "Christus dilexit nos" (Chrystus nas umiłował).


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma