Nowy numer 25/2018 Archiwum

O służbie człowiekowi

Fundacja Dom Pokoju oraz Dom Edyty Stein we Wrocławiu zapraszają na spotkania z przedwojennymi wrocławskimi teologami. Najbliższe odbędzie się pod hasłem “Diakonia - zobaczyć człowieka”.

Organizatorzy zapraszają do Domu Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38 we Wrocławiu na 12 lutego na 19.00. "Chcemy rozmawiać o znaczeniu diakonii – posługi drugiemu człowiekowi – jako formie wyrażenia miłości względem Boga – zapowiadają. – Chcemy zapytać o możliwości pomocy, jakie oferują zorganizowane instytucje, jak również o odpowiedzialność każdego wiernego za potrzebujących, żyjących w społeczeństwie. Chcemy zapytać, jaką rolę w diakonii spełniają osoby duchowne i świeckie”.

Spotkanie będzie miało charakter warsztatu połączonego z otwartą dyskusją na temat znaczenia myśli teologów odnośnie do podjętego tematu. Będziemy czytać teksty teologów, poddawać je refleksji, analizować, dyskutować.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu holenderskiej Fundacji Communicantes we współpracy z Domem Edyty Stein, Towarzystwem im. Bonhoeffera, Ewangelikalną Wyższą Szkołą Teologiczną, Papieskim Wydziałem Teologicznym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma