Nowy numer 25/2018 Archiwum

Śpiewy z Taizé z modlitwą za Ukrainę

Podczas modlitwy śpiewami z Taizé młodzież prosiła w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu za naszą wschodnią granicą.

W spotkaniu, które tradycyjnie odbyło się w pierwszą środę miesiąca, wzięła udział pochodząca ze Lwowa Ilona. - Jestem we Wrocławiu już drugi rok na studiach. To, co dzieje się u mnie w kraju, to w zasadzie wojna domowa. Władze wyprowadziły wojsko i milicję przeciwko pokojowo nastawionym demonstrantom. Tak się dzieje nie tylko w Kijowie, o czym słychać w mediach, ale także w innych, zarówno dużych, jak i małych miejscowościach - tłumaczy.

Studentka zaznacza przy tym, że gdyby nie kilka błędnych decyzji władz państwowych, to nie doszłoby do tak napiętej sytuacji. - Teraz ludzie walczą o godność, o swobodę wypowiedzi - o niepodległość - dodaje. Przyznaje, że Ukraińcom potrzeba teraz modlitwy.

W modlitwie w kościele NMP na Piasku wzięło udział kilkadziesiąt osób, głównie związanych z duszpasterstwami akademickimi Wrocławia. Kolejne  spotkanie odbędzie się 5 marca. O 17.00 rozpoczyna się próba śpiewu, o 18.30 Msza św., a po niej modlitwa. Więcej informacji o modlitwach śpiewami z Taizé we Wrocławiu można znaleźć na www.MalaWiosna.pl.http://www.MalaWiosna.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma