Nowy numer 3/2021 Archiwum

Papież o nas myśli

Abp Józef Kupny wraz z grupą dolnośląskich biskupów spotkał się dzisiaj z ojcem świętym Franciszkiem w ramach wizyty "ad limina apostolorum". Rozmowy dotyczyły m.in. sytuacji rodziny oraz potrzeby budowania jedności w Kościele.

W wywiadzie dla Radia Rodzina metropolita wrocławski wspomniał o bardzo dobrej i życzliwej atmosferze rozmów z papieżem. – W kierunku Ojca Świętego padły z mojej strony słowa zaproszenia do Wrocławia – mówił abp J. Kupny. – Starałem się podkreślić, że Wrocław jest miastem, które rozwija się bardzo dynamicznie, tak w obszarze kultury, jak i ekonomii - dodał.

Arcybiskup zaznaczył, że Papież z wielką życzliwością odnosi się do Kościoła w Polsce i jest bardzo dobrze zorientowany w jego sytuacji. – Papież jest zadowolony ze stanu duszpasterstwa w Polsce, cieszy się z faktu, że mamy w dalszym ciągu powołania, oraz że młodzież kształci się na uczelniach katolickich.

Tematem rozmów z papieżem była również kwestia sprawowania sakramentu pokuty i pojednania. – Papież ucieszył się bardzo, gdy usłyszał, że księża w naszym kraju chętnie siadają do konfesjonału, oraz że nie brakuje tych, którzy pragną z ich posługi korzystać – mówił abp. J. Kupny.

Papież wykazał duże zainteresowanie problematyką sytuacji rodziny w Polsce. – Ojciec święty jest zdania, że rodzina wymaga wsparcia i umocnienia. – zaznaczył Metropolita wrocławski.

W kontekście współczesnych zagrożeń moralnych Ojciec Święty zwrócił uwagę na fakt, że obecny czas należy rozpoznawać jako szczególnie naznaczony Bożym miłosierdziem. – Bóg z wielkim miłosierdziem pochyla się nad każdym z nas. W ocenie papieża biskupi i kapłani są tymi, którzy o Bożym miłosierdziu nieustannie powinni mówić i przypominać – zaznaczył abp J. Kupny.

Bezpośrednio po spotkaniu papieża z grupą biskupów, w której znajdował się nasz metropolita, miało miejsce spotkanie ze wszystkimi przedstawicielami polskiego episkopatu, podczas którego papież przekazał pozdrowienia dla wiernych w Polsce. – Papież myśli o nas i modli się za nas – podkreślił wrocławski ordynariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama