Nowy numer 2/2021 Archiwum

O pokój w Afryce

Fundacja "Vide et Crede" umieszcza fragmenty pieśni z RŚA i zachęca do wsparcia modlitewnego braci kapucynów.

1. E ye siriri ! We want peace ! Chcemy pokoju ! Nous voulons la paix !
ewangelizacja.info

Jak zaznacza Tomasz Malara z wrocławskiej fundacji "Vide et Crede", powyższy filmik jest jednym z kilkunastu, które zachęcają do zainteresowania się misjami kapucyńskimi w ogarniętej rebelią Republice Środkowej Afryki. - Po tym, jak spotkałem się z niesamowitą akcją SOS dla Afryki, skontaktowałem się z prezesem fundacji "Kapucyni i Misje" o. Tomaszem Grabcem OFMCap. Zaoferowałem pomoc w dziedzinie promocji tej inicjatywy - mówi. Jak zaznacza, w tym czasie o. Robert Wnuk, przebywający na misjach w RŚA, zorganizował akcję nagrania filmów przedstawiających 15 chrześcijańskich chórów. Nagrano 30 utworów po 2 dla każdego chóru.

- O tych nagraniach dowiedziałem się na spotkaniu z o.Tomaszem po jego powrocie z Afryki - opowiada T. Malara. Podkreśla również pewien "znak z góry", który przekonał go ostatecznie do zaangażowania w projekt . - Brakowało nam pieniędzy na życie. W przeddzień spotkania z bratem kapucynem znalazłem jednak złotą obrączkę z napisem "cappuccini" - tłumaczy. Wtedy zaczęła się przygoda z montażem klipów. - Na każdy chór poświęcałem niedzielny wieczór. Byłem zafascynowany tym, że mimo braku profesjonalnych narzędzi ci ludzie z tak wielkim zaangażowaniem zrealizowali te nagrania - zaznacza.

Zmontowane filmy zostały przesłane do Afryki, gdzie uradowały wiele osób. - Mieliśmy w planie dystrybucję płyt również w Polsce, ale zabrakło na to pieniędzy. Środki ze sprzedaży filmów miały być przeznaczone na dzieła misyjne - dodaje. Przy okazji dramatycznych wydarzeń, które rozgrywają się w RŚA, pomysł znów stał się aktualny.

Płytę z filmem prezentującym chóry z RŚA można zamówić, kontaktując się z Sekretariatem Misyjnym Braci Mniejszych Kapucynów pod adresem www.misje.kapucyni.pl. Natomiast próbkę możliwości zespołów można znaleźć tutaj.

Zachęcamy przede wszystkim, by dołączyć do swej modlitwy intencję o pokój w Republice Środkowej Afryki. Aktualne informacje dotyczące sytuacji w RŚA publikowane są na stronie ogólnopolskiej GN www.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama