Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zostań klerykiem na 3 dni

Do niedzieli potrwają trzydniowe rekolekcje, jakie tradycyjnie na początku każdego roku dla młodych mężczyzn organizuje Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

Tym razem do wrocławskiego „domu ziarna” przyjechało 44 młodych mężczyzn z całej archidiecezji. W programie, poza codzienną Eucharystią, konferencjami i nabożeństwami, znalazły się także: możliwość obejrzenia wartościowych filmów, zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego ze słynnym obrazem Cranacha „Madonna pod jodłami” oraz zajęcia sportowe. Niewątpliwym atutem tych dni – jak podkreślają ich uczestnicy – jest bezpośredni kontakt i możliwość rozmowy z klerykami oraz przełożonymi wrocławskiego seminarium.

 – Spotkanie we wrocławskim domu ziarna nie ma charakteru werbunku do kapłaństwa – zaznacza ks. Artur Stochła, prefekt MWSD we Wrocławiu, dodając: – Chcemy dać tym młodym ludziom możliwość pogłębienia życia religijnego i umocnienia się w wierze, mając świadomość, że na co dzień – rozproszeni w szkołach, uczelniach i parafiach – mogą czuć się osamotnieni w swoim chrześcijaństwie.  

W ponad czterdziestoletniej historii organizowania rekolekcji dla młodzieży męskiej zdarzało się, iż w rekolekcjach uczestniczyło nawet 300 osób. – Uczestnicy zawsze wyjeżdżają stąd umocnieni i przekonani, że jako wierzący w Jezusa i żyjący określonymi wartościami, nie są sami – mówi ks. A. Stochła.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama