GN 2/2021 Archiwum

Franciszek odwiedzi Wrocław?

O kuluarach zaproszenia papieża do stolicy Dolnego Śląska metropolita wrocławski mówił na konferencji prasowej podsumowującej wizytę "ad limina apostolorum" polskich biskupów.

Abp Józef Kupny zwrócił uwagę, że już podczas pierwszego spotkania z ojcem świętym wykorzystał okazję, był przy głosie i w kilku zdaniach opowiedział mu o Wrocławiu.

– Mówiłem o naszym mieście jako o prężnie rozwijającej się aglomeracji, o mieście, które jest bardzo mocne, jeśli chodzi o kulturę i gospodarkę. Wykorzystałem to, by ponowić zaproszenie ojca świętego do nas, do Wrocławia. On mi przerwał i podziękował – mówił metropolita.

Przekazał także pozdrowienia od papieża dla wszystkich archidiecezjan.

Metropolita wrocławski przypomniał, że wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem wizyty w Rzymie, drogą dyplomatyczną, przez nuncjusza apostolskiego w Polsce, zostało wystosowane zaproszenie do odwiedzenia Wrocławia. – My (biskupi, przyp. red.) ciągle staramy się ustalać pewne szczegóły. Na pewno papież odwiedzi Kraków, ale czy będzie w Poznaniu czy Gnieźnie nie wiadomo; Warszawa pewnie tak; Jasna Góra – chciałby tam być, podobnie jak we Wrocławiu – dodał.

Hierarcha odniósł się też do ewentualnego programu wizyty papieża w naszym mieście.

Planowane spotkanie miałoby charakter otwarty. Abp J. Kupny przekonywał, że w jego organizację zaangażowane będą również władze miejskie, które wyraziły taką wolę. – To zaproszenie, które ja wysłałem, było podpisane również przez prezydenta – zaznacza.

O wizycie ad limina apostolorum będzie można przeczytać w papierowym wydaniu „Gościa Wrocławskiego” nr 7 na 16 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama