Nowy numer 2/2021 Archiwum

Porwą prezydenta

"Przygoda w realu" to propozycja rekolekcyjna dla młodzieży męskiej szkół gimnazjalnych, zorganizowana przez Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne, która potrwa od 14 do 16 lutego w pocysterskim klasztorze w Henrykowie.

W planie przewidziana jest m.in. „Podróż w epokę cystersów”, która zakończy się modlitwą liturgii godzin w zabytkowych stallach henrykowskiej świątyni. – Przeniesiemy się w czas, kiedy korytarze klasztoru pełne były mnichów ubranych w biało-czarne habity. Zobaczymy, jak wyglądały ich posiłki, jak pisano słynną Księgę Henrykowską, jak pracowali i modlili się, w jakim języku śpiewali – zapowiadają organizatorzy.

Oprócz czasu przeznaczonego na modlitwę, okazją do pogłębienia życia duchowego młodych ludzi będą konferencje w małych grupach. Poprowadzą je wspólnie księża i klerycy wrocławskiego seminarium. Zaplanowane tematy to: Bóg, przygoda, miłość i powołanie.

Specjalną atrakcją będzie gra terenowa „Rescue Mission” (Misja ratunkowa), którą poprowadzą nauczyciele i uczniowie klasy o profilu wojskowym Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego. Zadaniem członków zespołu ratunkowego będzie odnalezienie porwanego prezydenta.

Oczywiście, nie obędzie się bez codziennej Eucharystii, sprawowanej w seminaryjnej kaplicy.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama