Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nowy marszałek

Cezary Przybylski został wybrany przez radnych sejmiku na nowego marszałka. Zastąpił na stanowisku Rafała Jurkowlańca.

Na zmiany w Urzędzie Marszałkowskim zapowiadało się od dłuższego czasu. Dotychczasowy marszałek był bowiem kojarzony ze środowiskiem Grzegorza Schetyny, który po ostatnich wyborach władz Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku przegrał rywalizację z europosłem Jackiem Protasiewiczem. Nowy szef regionalnych struktur PO jest zwolennikiem szerokiej koalicji, przede wszystkim z obozem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Porozumienie zawarte między PO a ruchem Obywatelski Dolny Śląsk oraz SLD i PSL zakładało zmiany w zarządzie województwa. W jego skład weszli: Cezary Przybylski - marszałek województwa dolnośląskiego; Jerzy Michalak - wicemarszałek; Radosław Mołoń - wicemarszałek; Jerzy Tutaj - członek zarządu; Włodzimierz Chlebosz - członek zarządu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma