Nowy numer 04/2020 Archiwum

Dziecko z Wrocławia

Żyje, choć odebrano mu prawo do życia. Niech to usłyszy nasza "kompromisowa" Polska!

Informacja dnia dla telewizji polskiej - Justyna Kowalczyk  pokonała złamaną stopę i wszystkie pozostałe rywalki, zdobywając złoto na 10 kilometrów stylem klasycznym. Informacja dnia dla środowisk pro-life w Polsce - we Wrocławiu zdecydowano się reanimować noworodka z zespołem Downa, na którego wydano już wyrok śmierci.  

Oczywiście, to wspaniała nowina, że mamy kolejny złoty medal - zwłaszcza, że niektórzy już tracili wiarę w naszą "Królową Nart", dla której ten sezon był naprawdę pechowy. Zdecydowanie wolimy takie newsy niż niekończące się dyskusje o "Panu T.". Jednak będę zawiedziona, jeśli historia tego dziecka przejdzie bez echa w mainstreamowych mediach. Oczywiście, trzeba chronić dane osobowe matki maleństwa. Jednocześnie cała Polska powinna mieć świadomość, czym kończą się badania prenatalne dla polskich dzieci z zespołem Downa - wyrokiem śmierci.

Miało być skazane na śmierć  - podejrzewano zespół Downa. Według najnowszego raportu Rady Ministrów, dotyczącego skutków ustawy o planowaniu rodziny, w roku 2012 w polskich szpitalach pozbawiono życia około 700 upośledzonych dzieci w wieku prenatalnym. Ile z nich przeżyło swoją aborcję, ale pomocy nie otrzymało? To dziecko zostało odratowane - jest w ciężkim stanie, ma wadę serca, ale przeżyło. Przeżyło, jego historia przeciekła do mediów. Gdy w zeszłym roku zbierałam podpisy przeciwko aborcji eugenicznej na ulicach Krakowa, ludzie nie chcieli uwierzyć, że aborcja w Polsce w ogóle jest legalna, a tym bardziej, że za zespół Downa można otrzymać wyrok śmierci.

Takie wiadomości nie pozwalają nam milczeć, zamiatać pod dywan, nazywać morderstwa "zabiegiem". Każde dziecko, które cudem uniknęło śmierci w łonie matki, przypomina o Nienarodzonych, które tyle szczęścia nie miały. Obrona życia poczętego nie jest "sprawą światopoglądową" - jest walką o życie każdego konkretnego malucha i każdej konkretnej kobiety. Historie niedoszłych ofiar "Cichego Holokaustu" są świadectwem. Czegoś takiego zignorować nie można.

Wszyscy są pod wrażeniem uporu i siły charakteru naszej mistrzyni olimpijskiej. Czasem w takich chwilach mówi się o "cudzie". Prawdziwym cudem jest dziecko, które żyje, chociaż ustawowo odebrano mu prawo do życia. Niech o takich cudach usłyszy nasza "kompromisowa" Polska!

« 1 »
 • Realista
  14.02.2014 23:55
  Wola wola... Krucjaty, chrystianizacja mieczem i gwałtem, zabójstwa z lat 90 związane z bankiem watykańskim, i co... i Kościół mówi Matce która sama wybrała co jest dla NIEJ lepsze, która stwierdziła, że nie chce patrzeć jak JEJ dziecko umiera w cierpieniach, bo nie zasłużyło na to niczym, co ma robić. Nakazuje Jej patrzeć jak cierpi jej dziecko. Noworodki też odczuwają ból. Czy weźmiecie odpowiedzialność za to, że skazuje się dziecko na niewyobrażalny ból ? Długi przeciągający się śmiertelny ból, który prowadzi do śmierci. Weźmiecie za to odpowiedzialność ? Bo Matka stwierdziła, że nie chce skazywać na to SWOJE dziecko. KK uznaje karę śmierci (KKK 2267), zabijał od wieków w wojnach religijnych. A teraz zakazujecie komuś decydować o tym czy chce skazywać kogoś na cierpienie. Sam zadecydował według wolnej woli nadanej przez Boga. Teraz żyjecie sprawą tego dziecka, a gdy umrze z powodu wad lub braków możliwości leczenia, już dawno o nim zapomnicie, bo będzie inny temat. I zostawicie Matkę której nakazaliście patrzeć na śmierć Jej dziecka. Zastanówcie się...
 • teresa
  15.02.2014 04:57
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/belgia-bedzie-zabijac-chore-dzieci/
  doceń 0
 • Anna
  15.02.2014 13:12
  Przeczytałam dwa razy, ale wciąż nie rozumiem o co chodzi autorce. Który to był tydzień ciąży? To dziecko miało być abortowane? Nie zostało to wprost napisane. Połowa artykułu to jakaś rozkmina o Kowalczyk. Jeśli autorka ubolewa nad sortowaniem newsów w naszym kraju, to może niech sama nie wtłacza ich w artykuły o istotnych wiadomościach...?
  doceń 1
 • Żywczanka
  15.02.2014 18:35
  To dopiero początek cichego holokaustu, człowiek niby posiada mózg,bezkarnie targa się na życie drugiego człowieka .Zawsze dla mnie najwyższym dobrem było jest i będzie ŻYCIE każdego człowieka ,czy jest zdrowy czy chory.
  doceń 7

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama