Nowy numer 28/2018 Archiwum

77 chłopaków w Henrykowie

W niedzielę 16 lutego zakończyły się rekolekcje dla gimnazjalistów w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Henrykowie.

Klasztor Księgi Henrykowskiej, jedna z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska, w miniony weekend był niedostępny dla turystów. Malowniczo położony obiekt, który obecnie jest miejscem formacji do kapłaństwa kleryków pierwszego roku wrocławskiego seminarium duchownego oraz siedzibą Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego na trzy dni stał się domem dla uczestników rekolekcji.

Modlitwą, konferencjami, zajęciami sportowymi i grami terenowymi rozpoczęło zimowe ferie 77 chłopców z różnych stron archidiecezji. – Duża liczba uczestników świadczy o tym, że warto docierać do młodych ludzi z ciekawymi propozycjami spędzania wolnego czasu – zauważa ks. Maciej Małyga, ojciec duchowny MWSD. – Staramy się dać świadectwo temu, że wiara jest swoistą przygodą – dodaje. – Za hasłem rekolekcji: „Przygoda w realu”, kryje się przesłanie skierowane do młodego człowieka, mówiące o tym, że przygodę można przeżyć także poza wirtualnym światem gier komputerowych i internetu – wyjaśnia Łukasz Żurawka, kleryk pierwszego roku MWSD.

O rekolekcjach będzie można przeczytać również w papierowym wydaniu „Gościa Wrocławskiego”.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma