Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Absurdalne prawo

Tzw. kompromis aborcyjny, czyli obowiązujące aktualnie prawo związane z terminacjami ciąż, wielu uważa za najlepszy z możliwych. Ubiegłotygodniowe wydarzenie, które miało miejsce we Wrocławiu, powinno dać im do myślenia.

Największą grupę spośród legalnie abortowanych dzieci stanowią te z wadami genetycznymi, a wśród nich - z zespołem Downa. Niewielu zdaje sobie sprawę, jak wyglądają zabiegi, które przeprowadzane są w wielu polskich szpitalach.

Wydarzenie, które miało miejsce w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, skłoniło dziennikarzy do zbadania, co tak naprawdę się tam wydarzyło. Jako pierwszy wydarzenie opisał portal wpolityce.pl. Sprawą zajęło się również Katolickie Radio Rodzina.

Zachęcamy do wysłuchania przygotowanego i wyemitowanego na antenie reportażu. Materiał przygotowały Żanna Korba i Patrycja Jenczmionka.

Portal wpolityce.pl informuje również, że śledztwo w sprawie wszczęli śledczy z prokuratury Wrocław-Psie Pole. Mają oni sprawdzić, czy nie popełniono błędu w sztuce lekarskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma