Nowy numer 28/2018 Archiwum

O kanonizacji na www

Wrocław. Ogłoszony w czasie wspólnej konferencji prasowej abp. Józefa Kupnego i prezydenta Rafała Dutkiewicza program przygotowania Dolnego Śląska do kanonizacji Papieża Polaka jest już dostępny na specjalnie stworzonej stronie internetowej.

Poza opisem inicjatyw, które zostaną zrealizowane w kontekście wydarzeń, jakie czekają nas 27 kwietnia, odwiedzający stronę www.jp2.wroclaw.pl znajdą także bogaty zbiór materiałów archiwalnych. Są wśród nich filmy, zdjęcia, pliki mp3 oraz teksty nauczania papieskiego ze szczególnym uwzględnieniem słów Jana Pawła II wypowiedzianych w stolicy Dolnego Śląska.

Ciekawym elementem jest zakładka „Młodzi o JPII”, prezentująca wybrane prace, jakie zostały zgłoszone do konkursu, organizowanego przez Wydział Katechetyczny Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej. Przyszło ich ponad 500. Tutaj możemy m.in. zapoznać się z wierszami autorstwa gimnazjalistów i licealistów oraz przygotowanymi przez nich prezentacjami multimedialnymi. – Mamy nadzieję, że staną się one inspiracją do przygotowywania programów obchodów kanonizacji Jana Pawła II w szkołach lub parafiach – mówią autorzy strony.

Kapłani i katecheci już wkrótce będą mogli skorzystać z – przygotowanych specjalnie z okazji kanonizacji – materiałów duszpasterskich. Jak się dowiedzieliśmy, znajdą się tam m.in. konspekty katechez oraz kazania pasyjne inspirowane nauczaniem Papieża Polaka.

– Nie chcielibyśmy, by strona przestała być aktualna wraz z datą kanonizacji – mówi ks. Rafał Kowalski z wrocławskiej kurii, dodając, iż po ogłoszeniu Jana Pawła II świętym może ona zmienić formułę i dokumentować rozwijający się kult papieża w archidiecezji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma