Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kolejni Romeros gotowi do drogi

Wrocław - Rzym. Wyruszają piechotą na kanonizację Jana Pawła II 22 lutego z kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu po Mszy św. o godz. 6.30.

Do przejścia mają ok. 1700 km. „Liczba osób wyruszających pieszo do Rzymu osiągnęła już liczbę 20, czyli tyle, ile jest tajemnic Różańca św. – pisze Paweł Peter na blogu (www.wrocamino.blogspot.com). – Będziemy szli ok. 60 dni, nie martwiąc się zbytnio o to, co będziemy jeść, co będziemy pić, ani w co się przyodziejemy. Nie martwimy się o nic, gdyż zabieramy ze sobą Jezusa. A naszym kwatermistrzem będzie bł. Jan Paweł II, który w sposób cudowny pomagał nam trzy lata temu, gdy szliśmy pieszo na uroczystość beatyfikacji”.

Do grupy wrocławskich pątników dołączą Jacek Góral i Stanisław Poczykowski, którzy już wyruszyli z Poznania w niedzielę 16 lutego. Przy kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu przywitają ich – i dołączą do ekipy – trzy kolejne osoby. Cała grupa wyjdzie w sobotę rano z ul. Borowskiej w stronę św. Katarzyny, a następnie – szlakiem Via Regia – do Oławy. Kolejne dni mają ich doprowadzić do Głuchołaz, Vrbna pod Pradedem (po polsku Pradziadem) i Bruntala. Z Czech pójdą przez Słowację, Węgry i Austrię.

Już teraz w drodze do Rzymu jest wrocławianin Andrzej Kofluk z czwórką wędrowców z innych miast.

Paweł Peter zaprasza na blog pielgrzymów udających się pieszo do Rzymu na kanonizację papieża: www.wroma.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama