GN 28/2018 Archiwum

Wygrają za rok?

Nie przyznano żadnej czerwonej ani żółtej kartki - zawodnicy II Turnieju Futsalu Księży, który odbył się w Strzelcach Opolskich, grali bardzo fair play.

Zawodnicy i organizatorzy zgodnie podkreślali wspaniały doping, który wspomagał sportowców. W szranki w futsalu, czyli halowej odmianie piłki nożnej, stanęły drużyny kapłanów i kleryków z pięciu polskich diecezji: wrocławskiej, częstochowskiej, bielsko-żywieckiej, opolskiej i gliwickiej.

Naszą lokalną wspólnotę archidiecezji wrocławskiej reprezentował zespół debiutujący na turnieju w Strzelcach Opolskich. W skład drużyny weszli: ks. Jakub Bartczak (parafia pw. św. Elżbiety, Wrocław), o. Piotr Bęza CMF (parafia pw. św. Wawrzyńca, Wrocław),  ks. Tomasz Gospodaryk (parafia pw. św. Franciszka z Asyżu, Wrocław),  ks. Marek Leśniak (parafia pw. NMP Matki Pocieszenia, Oława), ks. Bartłomiej Polański SDB (parafia pw. św. Andrzeja Apostoła, Środa Śląska), ks. Marcin Tokarz (parafia pw. Macierzyństwa NMP, Wrocław) oraz ks. Krzysztof Tomczyk (parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Oława).

Zwycięski puchar ks. prałata Zbigniewa Lubienieckiego trafił w tym roku (podobnie jak podczas pierwszej edycji wydarzenia) w ręce drużyny z diecezji gliwickiej, jednak pozostaje mieć nadzieję, że kapłani archidiecezji wrocławskiej już po powrocie z turnieju rozpoczęli treningi i wystąpią również w kolejnych edycjach turnieju, zamieniając sutannę na sportowy strój.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma