Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wygrają za rok?

Nie przyznano żadnej czerwonej ani żółtej kartki - zawodnicy II Turnieju Futsalu Księży, który odbył się w Strzelcach Opolskich, grali bardzo fair play.

Zawodnicy i organizatorzy zgodnie podkreślali wspaniały doping, który wspomagał sportowców. W szranki w futsalu, czyli halowej odmianie piłki nożnej, stanęły drużyny kapłanów i kleryków z pięciu polskich diecezji: wrocławskiej, częstochowskiej, bielsko-żywieckiej, opolskiej i gliwickiej.

Naszą lokalną wspólnotę archidiecezji wrocławskiej reprezentował zespół debiutujący na turnieju w Strzelcach Opolskich. W skład drużyny weszli: ks. Jakub Bartczak (parafia pw. św. Elżbiety, Wrocław), o. Piotr Bęza CMF (parafia pw. św. Wawrzyńca, Wrocław),  ks. Tomasz Gospodaryk (parafia pw. św. Franciszka z Asyżu, Wrocław),  ks. Marek Leśniak (parafia pw. NMP Matki Pocieszenia, Oława), ks. Bartłomiej Polański SDB (parafia pw. św. Andrzeja Apostoła, Środa Śląska), ks. Marcin Tokarz (parafia pw. Macierzyństwa NMP, Wrocław) oraz ks. Krzysztof Tomczyk (parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Oława).

Zwycięski puchar ks. prałata Zbigniewa Lubienieckiego trafił w tym roku (podobnie jak podczas pierwszej edycji wydarzenia) w ręce drużyny z diecezji gliwickiej, jednak pozostaje mieć nadzieję, że kapłani archidiecezji wrocławskiej już po powrocie z turnieju rozpoczęli treningi i wystąpią również w kolejnych edycjach turnieju, zamieniając sutannę na sportowy strój.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama