Nowy numer 3/2021 Archiwum

Artyści Ukrainie

Filharmonicy, śpiewacy operowi, jazzmani w Sali Koncertowej wrocławskiej Akademii Muzycznej grali i śpiewali dla Ukrainy.

– Dzisiejszy koncert jest wyrazem solidarności środowiska muzyków wrocławskich z narodem ukraińskim; myślę, że wyrazem solidarności nas wszystkich tu obecnych, zaangażowanych w organizację, ale i wszystkich Polaków – mówił rektor AM, prof. Krystian Kiełb, otwierając muzyczne spotkanie wraz z dr Ewą Mańkowską, wicewojewodą dolnośląską.

Nadzwyczajny koncert „Wrocławscy Artyści Ukrainie” – organizowany przez Akademię Muzyczną, Filharmonię Wrocławską, Operę Wrocławska i Urząd Miasta Wrocławia – połączony był ze zbiórką pieniędzy prowadzoną przez Komitet Wsparcia Ukrainy przy Kolegium Europy Wschodniej.

Wśród wykonawców byli także artyści ze Wschodu (jak Taras Bakowski), zabrzmiały pieśni i melodie z różnych stron świata. W programie znalazły się zarówno występy solistów i zespołów takich, jak „Fernabucco” czy „Jazztelmenów”, jak i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej, Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum czy Chóru Filharmonii Wrocławskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama