Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rzeź niewiniątek

Wydarzenia, które miały miejsce w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, związane z żywymi narodzinami dziecka podczas terminacji ciąży, skłoniły nas do zdobycia informacji, ile zgodnych z prawem aborcji dokonuje się w naszym regionie.

Jak się okazało, do podobnych sytuacji dochodzi znacznie częściej. Wynika to ze stosowanej praktyki.

Po 12. tygodniu ciąży, w celu abortowania płodu, dokonuje się sztucznego wywołania porodu. Często dziecko nie jest w stanie przeżyć wysiłku związanego z wychodzeniem na świat, ale zdarza się, że oddzielone od ciała matki, daje oznaki życia.

Co się dzieje wtedy? Dziecko pozostawiane jest na pewną śmierć. Lekarze nie udzielają mu potrzebnej do przeżycia pomocy.

Czy takie działanie jest zgodne z prawem? Zakładając, że po przyjściu na świat każdy człowiek otrzymuje pakiet praw obywatelskich (co jest bezsprzeczne niezależnie od tego, czy jest się zwolennikiem aborcji, czy nie), wydaje się, że powinno mieć tu zastosowanie prawo karne.

Art. 162 § 1. stanowi: "Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

W przypadku "wrocławskiego dziecka" dokonano zabiegu w 22./23. tygodniu ciąży i pomocy na szczęście udzielono. Sprawę dokładnie opisywaliśmy tutaj. Zastanawia tylko, w ilu przypadkach dochodzi do przestępstw.

Informacje o tym, jak wiele dokonuje się zabiegów terminacji ciąż na Dolnym Śląsku, otrzymaliśmy od Joanny Mierzwińskiej, rzeczniczki prasowej Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Możemy przypuszczać, że zdecydowana większość z nich dotyczy dzieci z wykrytymi wadami genetycznymi, a co za tym idzie, są to późne aborcje (badania prenatalne są przeprowadzane w 12./13. tygodniu ciąży, po diagnozie mija jeszcze zwykle trochę czasu, zanim dochodzi do zabiegu).

Dane są zatrważające. Tylko w roku 2013 zabito 100 dzieci. Z przesłanych nam informacji wynika też, że z roku na rok wzrasta liczba uśmierconych maluchów.

Jaki będzie ten rok? Nie zaczął się dobrze. W styczniu dokonano 11 zabiegów aborcji. To zdecydowanie więcej niż miesięczna średnia z ubiegłego roku.

Poniżej tabela z wszystkim danymi. W 2014 r. wzięto pod uwagę tylko styczeń.

L.p. Świadczeniodawca 2009 2010 2011 2012 2013 2014 Razem
1. "Głogowski Szpital Powiatowy" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością       1     1
2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością     1 1 2   4
3. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Powiatowe Centrum Zdrowia w Wołowie     1       1
4. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Powiatowe Centrum Zdrowia w Kowarach 3   1 1 1   6
5. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Strzelińskie Centrum Medyczne 1     1     2
6. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie sp. z o.o.   1         1
7. Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze sp z o. o. NZOZ Szpital Powiatowy 1           1
8. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 we Wrocławiu   2 4 5 5   16
9. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze 3 2 4       9
10. Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu 1 3 3 3 5   15
11. Szpital Specjalistyczny im A. Falkiewicza we Wrocławiu 1 2 1 2 6   12
12. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu 21 26 45 42 33   167
13. Wielospecjalistyczny Szpital w Miliczu         1   1
14. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu   2 1 6 2   11
15 Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej       7 45 11 63
16. Zespół Opieki Zdrowotnej w likwidacji 1           1
  RAZEM 32 38 61 69 100 11 311

Zachęcamy wszystkich Państwa do podjęcia modlitwy za dzieci zagrożone aborcją. Tendencja wskazuje, że jest ich coraz więcej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  02.03.2014 10:39

  http://citizengo.org/pl/4467-domagamy-sie-prawdy-o-zabijaniu-chorych-dzieci-w-polsce

   

  http://gosc.pl/doc/1889002.To-nie-jest-spam

   

  doceń 9
 • krzyniu
  02.03.2014 11:41
  Definicja aborcji od łacińskiego abortus-poronienie, to celowe, przedwczesne zakończenie ciąży, skutkujące śmiercią zarodka lub płodu... Jeżeli celowe, to przestępstwo. Nie piszcie tego durnego słowa aborcja tylko wprost MORDERSTWO. Myślę, że ta tak zwana aborcja dokonywana była m.in. zgodnie z prawem matki. A pytam się, gdzie jest, było prawo tego dziecka??? Niczym nie różni się w prawach obywatelskich od swojej matki poza jednym... swoją bezbronnością. Zabijają Dzieci bo to nie Dzieci tylko embriony, zarodki…… Taki darwinizm. Ten tak zwany embrion już ma duszę i jest człowiekiem, który ufa swojej matce że za 9 miesięcy pokaże mu świat, kwiaty na polu, las, grzyby, morze, góry, śpiew ptaków... Będzie przy nim jak nabije pierwszego guza, będzie miał pierwszy zawód miłosny…. Dzięki Boże że jesteś. Bez Ciebie nie sposób tego wytrzymać… Kobiety, które tego dokonałyście, tak po ludzku Was nie potępiam, bo tak naprawdę to nie Wasz wybór, tylko szatana któremu uległyście. A Wasze Dzieci (embriony) modlą się za Was tam w Niebie. Zostańcie z Bogiem.
  doceń 12
 • gkur
  02.03.2014 13:22

  Aborcja w Polsce jest dozwolona w Polsce w trzech przypadkach:

  1. ciąża zagraża zdrowiu lub życiu kobiety (do osiągnięcia przez płód zdolności do życia poza organizmem matki),
  2. badania prenatalne bądź inne przesłanki medyczne wskazują na ciężkie i nieodwracalne upośledzenia płodu lub istnienie nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (możliwe do chwili, gdy płód nie jest jeszcze zdolny do życia poza organizmem matki)
  3. ciąża powstała w wyniku przestępstwa (do 12 tygodnia).

  Autor artykułu oczywiście nie pofatygował się, żeby sprawdzić jakie były przyczyny przeprowadzenia abocji w tych konkretnych przypadkach. Jest to symptomatyczne na prawciowych portalach, żeby wszystkie te przypadki wrzucać do jednego wora i nazywać je rzezią niewiniątek. Jest to więc kolejna chamska manipulacja.

  Gdybyśmy pominęli te wszystkie przypadki, gdy ciąża faktycznie mogłaby spowodować śmierć lub poważny uszczerbek na zdrowiu matki, a tylko skupili się na przypadakach, gdy dziecko bedzie fizycznie lub psychicznie upośledzone.

  Kto z czytelników niniejszego portalu zadeklaruje się, że gdy matka zmuszkona do utrzymania ciąży i porodu nie udżwignie ciężaru wychowywania upośledzonego dziecka, że adoptuje takie dziecko. No kto z Was drodzy katoliccy czytelanicy weźnie na wychowanie kalekę? Nie widzę lasu rąk.

  A które katolickie stowarzyszenie wyraża gotowość stworzenia ośrodków dla upośledzonych dziecki porzuconych przez matki zmuszone do porodu?

  Za to dobrze pamiętam o sytuacjach, gdy to obcokrajowcy adoptowali dzieci upośledzone z polskich sierocińców, bo wśród Polaków trudno było znaleźć kanadydatów na rodziców w przypadku takich dzieci.

  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma