Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Święty Jan patronem Oleśnicy

7 czerwca, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11, zostanie oficjalnie odczytany papieski dekret o ustanowieniu św. Jana Apostoła patronem Oleśnicy.

Eucharystii w oleśnickiej bazylice, której patronuje apostoł i ewangelista, przewodniczyć będzie abp Józef Kupny. Datę ogłoszenia decyzji papieża Franciszka ustalili na dzisiejszym spotkaniu z metropolitą wrocławskim burmistrz miasta Jan Bronś oraz proboszcz bazyliki ks. Władysław Ozimek. Jak się dowiedzieliśmy, po Mszy św. przewidziana jest uroczysta sesja Rady Miejskiej.

– To ważne dla naszej społeczności wydarzenie, dlatego chcemy nadać mu odpowiednią rangę – tłumaczył burmistrz, dodając, że wierzy mocno, że wartości promowane przez św. Jana w pismach, które pozostawił, będą wyznacznikiem dla wszystkich mieszkańców Oleśnicy. – To on przekonywał, że szacunek i miłość drugiemu człowiekowi okazuje się nie słowami, ale czynami. Czy taka postawa dziś, gdy ludzie są tak podzieleni, nie jest tą, do której powinniśmy dążyć? – pyta retorycznie.

Więcej o ustanowieniu św. Jana patronem Oleśnicy pisaliśmy m.in. tutaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma