Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wykład o miłości

Już w najbliższą niedzielę kolejne spotkanie w ramach cyklu "Człowiek - Wspólnota - Odpowiedzialność". Będzie ono poświęcone zagadnieniu miłości oraz jej ethosowi we współczesnym świecie.

Wykład pt. "Zapomniane słowo miłość: od communio do agape" wygłosi Bogusław Jasiński,  autor kilkunastu książek z zakresu filozofii i estetyki, między innymi: "Twórczość a sztuka. Wprowadzenie do estetyki procesów twórczych", "Zagubiony ethos", "Dwie fenomenologie: Husserl i Heidegger". Jego koncepcji ethosofii, wyłożonej w angielskiej książce "Theses on ethosophy", poświęcony był "round table" podczas Światowego Kongresu Filozoficznego w Brighton.

Na spotkanie połączone z koncertem kameralnym oraz - co charakterystyczne dla cyklu "Człowiek - Wspólnota - Odpowiedzialność" - z okazją do rozmowy nad poruszanymi tematami zaprasza Fundacja „Studium Culturae Ecclesiae”, organizator wydarzenia. Wstęp jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma