Nowy numer 49/2020 Archiwum

Przyjdź do Niego ze swoimi ranami

Rekolekcje dla osób cierpiących z powodu zranionej seksualności - prowadzone przez o. Krzysztofa Piskorza OCD oraz Barbarę Łubkowską, teologa, doradcę psychologicznego, psychoterapeutę odbędą się od 28 do 30 marca we Wrocławiu.

Zaproszenie na rekolekcje skierowane jest do tych, którzy zmagają się z cierpieniem związanym ze skutkami molestowania lub wykorzystania seksualnego, ze skłonnościami homoseksualnymi, kompleksami na tle własnej męskości lub kobiecości, z uzależnieniem od pornografii, masturbacji, kontaktów seksualnych, a także z innymi niż wymienione tu ranami seksualności. Organizatorzy wyjaśniają, że zranienie, z którym przyjedzie uczestnik rekolekcji, pozostanie jego tajemnicą – rekolekcje nie zakładają dzielenia się wspomnianymi problemami na forum (choć jeśli ktoś chce, może porozmawiać o nich z osobami prowadzącymi spotkania). Rekolekcje – którym patronuje bł. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego – odbędą się w domu Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety przy ul. św. Józefa 1/3 we Wrocławiu. Towarzyszy im hasło: „Spójrzcie na Niego, promieniejcie radością, a oblicza wasze nie zaznają wstydu” (Ps 34,6). Szczegółowe informacje i zapisy (do 26 marca): barbaralubkowska@gmail.com, tel. 607 654 900.

Podobne rekolekcje organizowane są przez B. Łubkowską już po raz szósty. Jak wspomina, inspiracją dla niej był pewien list od mężczyzny o skłonnościach homoseksualnych, w którym odczytała wołanie o pomoc. Tłumaczy, że cierpienia związane ze zranioną seksualnością są często przez lata dźwigane samotnie, gdyż wiążą się z toksycznym poczuciem winy, wstydem, chronicznym bólem. Rekolekcje pomogły wielu osobom w doświadczeniu na nowo radości bycia dzieckiem Bożym.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama