Nowy numer 21/2018 Archiwum

Nowy wojewoda objął stanowisko

Już oficjalnie Tomasz Smolarz, dotychczasowy poseł Platformy Obywatelskiej, rozpoczął pracę w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

- Moja kariera przebiegała wokół spraw związanych z administracją. Tuż po studiach, przez kilka lat, pracowałem w Urzędzie Miejskim Dzierżoniowa, później, przez 5 lat, byłem wiceprezesem spółdzielni mieszkaniowej i przez kolejnych pięć wiceburmistrzem Dzierżoniowa - mówił podczas spotkania z dziennikarzami. Tomasz Smolarz do wczoraj, przez półtorej kadencji, był posłem PO.

Jak przekonuje, ma rozeznanie w sprawach szeroko pojętej administracji. Podkreślił, że bliska mu jest jednak władza wykonawcza. - Stąd ze skumulowaną energią podejmuję ciężkie obowiązki, jakie staną przede mną w najbliższym okresie piastowania tej funkcji. T. Smolarz podkreślił, że pierwszy dzień urzędowania to były przede wszystkim spotkania z ustępującym wojewodą, Aleksandrem Markiem Skorupą i wicewojewodą, Ewą Mańkowską. - Najbliższy czas upłynie mi na tym, aby poznać urząd od środka i bieżące sprawy, jakimi się zajmuje - dodał.

Jakie są priorytety działania nowego wojewody?

T. Smolarz podkreślił, że ma dobre relacje zarówno z marszałkiem województwa, jak i z prezydentem Wrocławia, co dobrze rokuje przy rozwiązaniu kwestii Romów koczujących przy ul. Kamieńskiego. Zapewnił, że z gospodarzem stolicy Dolnego Śląska spotka się w tej sprawie już w przyszłym tygodniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma