Nowy numer 8/2019 Archiwum

Być mężczyzną

Pod hasłem "Mężczyzna - słaba płeć?" odbyło się "Laboratorium miłości 2014". Wrocławski "Gość" objął wydarzenie patronatem.

- Męskość to jest proces - przekonywał Andrzej Ładyżyński, wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim z zakresu pedagogiki rodziny. Jego wykład pt. "Mężczyzna - brzmi dumnie" otworzył tegoroczną edycję "Laboratorium miłości", inicjatywy organizowanej przez DA "Redemptor" i Organizację Studencką "Donum".

Prelegent wskazywał w swym wystąpieniu na zmiany, które nastąpiły w przeciągu kilku pokoleń, dotyczące ról społecznych kobiet i mężczyzn. Podkreślił, że jeszcze niedawno gotowanie czy wożenie dziecka w wózku na spacer było zarezerwowane tylko dla kobiet, co dziś wydaje się nie do pomyślenia.

Zaznaczył, że w każdym wieku mamy szansę na to, by męskość w nas dojrzewała. - Potrzebujemy też nieustannie, jak powietrza i wody, relacji z innymi mężczyznami, a męskość polega na sposobie męskiego działania. Mężczyzna robi to, co inni mężczyźni, ci wartościowi, robiący rzeczy dobre w naszym rozumieniu - tłumaczył.

Andrzej Ładyżyński   Andrzej Ładyżyński Karol Białkowski /GN

Zwrócił uwagę także na ogromną rolę przykładu męskości, jakim jest ojciec. - Żeby być mężczyzną, potrzeba tysięcy godzin kontaktu ze starszym, dojrzałym mężczyzną. To może mieć miejsce w domu - mówił. Zaznaczył, że jeśli takiej możliwości nie ma bądź nie chcemy identyfikować się z ojcem, to trzeba poszukiwać innego środowiska, innych osób, które pozwolą się tego nauczyć.

Zachęcamy do wysłuchania całego wykładu, który wbrew pozorom nie jest tylko dla panów.

cz. 1.

cz. 2.

cz. 3.

Po wykładzie była możliwość zadawania pytań.

Więcej o kolejnych prelekcjach w ramach "Laboratorium miłości 2014" można przeczytać tutaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL