Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rekolekcje ruchów i stowarzyszeń

"Pociąg do świętości" - pod takim tytułem odbyły się rekolekcje dla ruchów i stowarzyszeń kościelnych archidiecezji wrocławskiej. Miejscem rekolekcyjnych spotkań była parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Horbaczewskiego we Wrocławiu.

Wszystko rozpoczęło się Mszą św. 13 marca o 18.00. Po Eucharystii odbyło się Nabożeństwo Fatimskie i spotkanie przedstawicieli wrocławskiej Rady Nowej Ewangelizacji z ks. R. Trzcińskim, duszpasterzem Akademickiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej „Woda Życia”.

Drugiego dnia rekolekcyjnych zmagań ks. R. Trzciński przewodniczył wieczornej Eucharystii. W homilii kapłan podkreślił, że życie chrześcijanina musi zaczynać się od modlitwy i nią się kończyć. Homileta mówił także o celach, jakie powinny przyświecać działalności kościelnych ruchów i stowarzyszeń. – Wspólnota jest dla ciebie, abyś doświadczał zbawienia, przemiany i uświęcenia. Każdy, kto przychodzi do wspólnoty ma spotkać w niej Jezusa – mówił kaznodzieja. Ks. R. Trzciński zaznaczył również, że wspólnoty działające w parafii mają wobec niej określone zobowiązania, a ich zadaniem jest m.in. przyczyniać się do tego, aby do Kościoła powracały osoby, które oddaliły się od Boga. Odnosząc się do działalności ewangelizacyjnej osób należących do ruchów i wspólnot zauważył, że ta misja powinna realizować się w zwyczajnych środowiskach życia. – Przez to jak wykonujecie swoje obowiązki, czy jak reagujecie na poruszane w rozmowach tematy macie dawać świadectwo wiary – przekonywał.

– Zanim zaczniemy ewangelizować innych, trzeba nam samym kontemplować Przemienienie Jezusa – mówił w homilii abp Marian Gołębiewski, który przewodniczył Eucharystii w trzecim dniu rekolekcji, w sobotę 15 marca. Jako źródło siły i nadziei wierzących wskazał przebywanie w bliskości Zbawiciela objawiającego apostołom swoje Bóstwo.

Docelową stacją „Pociągu do świętości” była modlitwa uwielbienia połączona z dziękczynieniem za czas modlitwy i słuchania Bożego słowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama