Nowy numer 28/2018 Archiwum

Marcowa Pijafka

Dobiegła końca czterodniowa akcja organizowana przez Klub Honorowych Krwiodawców "Pijafka" we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym oraz Politechniką Wrocławską.

– Po raz pierwszy akcja trwa aż cztery dni pod rząd, to pewien eksperyment – mówi Mateusz Michalak z klubu „Pijafka”. Przez trzy dni można było oddawać krew w holu Centrum Dydaktyczno-Naukowego Uniwersytetu Przyrodniczego przy pl. Grunwaldzkim 24A, przez jeden dzień – w akademiku T-16 przy ul. Wittiga. Codziennie z tej możliwości korzystało kilkadziesiąt osób.

– Nasz klub należy do PCK, funkcjonuje w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Redemptor”. Większość należących do niego osób to członkowie duszpasterstwa, studenci, choć mamy też ponad 40-letniego kolegę – zasłużonego krwiodawcę, bardzo zaangażowanego w działalność klubu – wyjaśnia Mateusz. – Oprócz zbiórek krwi organizujemy m.in. prowadzone przez ratowników medycznych prelekcje na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, wspieramy różne charytatywne instytucje, angażujemy się w akcje „Redeptora”. Podczas każdej zbiórki krwi proponujemy podzielenie się przez krwiodawców otrzymanymi czekoladami z potrzebującymi dziećmi – zbieramy czekolady na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wrocławiu. W ciągu roku centra krwiodawstwa raz po raz wysyłają do nas informację o zapotrzebowaniu na jakąś grupę krwi, a my staramy się dotrzeć do potencjalnych krwiodawców.

Informacji o kolejnych akcjach „Pijafki” można szukać tutaj.

Justyna i Żaneta (po prawej) oddają krew po raz kolejny   Justyna i Żaneta (po prawej) oddają krew po raz kolejny Agata Combik /GN

  Agata Combik /GN
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma