GN 47/2020 Archiwum

Zaproszenie na małą Jasną Górę (wideo)

Kościół przy ul. św. Antoniego we Wrocławiu 25 marca zostanie ustanowiony Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. Wydarzenie to poprzedzą rekolekcje prowadzone przez ojców z Jasnej Góry.

ZAPROSZENIE NA "MAŁĄ" JASNĄ GÓRĘ
ewangelizacja.info

 

Będą trwać od 22 do 25 marca, a wygłoszą je o. Melchior Królik (zajmuje się na co dzień archiwizacją świadectw pielgrzymów przynoszących wota oraz informacji o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Matki Bożej) oraz o. Albert Szustak (założyciel Bractwa Jasnogórskiej Bogurodzicy).

Po pierwszej Mszy św. z nauką rekolekcyjną (w sobotę 22 marca o 18.00), o 19.00, przewidziana jest projekcja filmu „Tajemnica Tajemnic”, w niedzielę 23 marca o 19.00 – koncert pieśni maryjnych i wielkopostnych w wykonaniu chóru Cantores Minores Wratislavienses pod dyr. Piotra Karpety; w poniedziałek 24 marca o 18.00 otwarcie wystawy pt. „Królowa o wielu obliczach", prezentującej ok. 50 obrazów koronowanych przez kard. Stefana Wyszyńskiego, a następnie o 18.45 Msza św. odprawiona pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca, transmitowana przez Radio Maryja i TV Trwam. Od soboty do poniedziałku podczas Apelu Jasnogórskiego o 20.30 będzie można wysłuchać świadectw łask otrzymanych za wstawiennictwem Matki Bożej.

We wtorek 25 marca o 17.20 zostanie odśpiewany Akatyst ku czci NMP. Mszy św. o 18.00 – transmitowanej przez Radio Rodzina – będzie przewodniczył abp Józef Kupny, który dokona ustanowienia sanktuarium. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Kapela Jasnogórska po dyr. Marka Piątka. Po Mszy św. kapela wystąpi z koncertem.

W niedzielę 30 marca o 10.30 Mszy św. dziękczynnej za dar nowego sanktuarium będzie przewodniczył kard. Henryk Gulbinowicz.

Zgodnie z dekretem abp. Józefa Kupnego, który będzie ogłoszony 25 marca, nawiedzając świątynię i modląc się w niej w wyznaczone dni,wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Poza uroczystością NMP Częstochowskiej (26 sierpnia) będą to: uroczystości: Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) oraz Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia), a także: Narodzenia NMP (8 września) Matki Kościoła (poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego) i Nawiedzenia NMP (31 maja). Ponadto odpust zupełny mogą uzyskać osoby pielgrzymujące do sanktuarium w pielgrzymce grupowej oraz raz w roku wszyscy wierni nawiedzający kościół w dowolnie wybranym przez siebie dniu.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama