Nowy numer 48/2020 Archiwum

Franciszkowa Noc Miłosierdzia

Z inicjatywy papieża Franciszka do spowiedzi będzie można przyjść w nocy z 28 na 29 marca. Również we Wrocławiu.

28 marca o 17.00 w Bazylice św. Piotra papież Franciszek będzie przewodniczył nabożeństwu pokutnemu. Po jego zakończeniu przez 24 godziny w wybranych kościołach Wiecznego Miasta wierni będą adorować Najświętszy Sakrament. W tym czasie wszyscy będą mogli przystąpić do sakramentu pojednania. Następnego dnia o 17.00 w rzymskim kościele pw. Ducha Świętego akcja zostanie uroczyście zakończona.

Kościołem, w którym 28 marca o 17.00 w łączności z papieżem Franciszkiem wrocławianie będą przeżywać nabożeństwo pokutne, a następnie przez 24 godziny będą mogli przystąpić do spowiedzi, jest katedra pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Po wieczornej Mszy św. (ok. 19.30) na głównym ołtarzu będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Do północy adorować będą klerycy wrocławskiego seminarium oraz członkowie grup i stowarzyszeń religijnych, działających na terenie archidiecezji. Od północy do rana w katedrze modlić się będą siostry zakonne z różnych zgromadzeń, które mają domy w pobliżu Ostrowa Tumskiego. Do modlitwy przyłączą się także w swoich kaplicach zakonnych karmelitanki oraz benedyktynki.

Ksiądz arcybiskup prosi również, by w duchu przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II, wielkiego czciciela Bożego Miłosierdzia, w parafiach, w których nie ma możliwości włączenia się w 24-godzinną akcję, dać w tych dniach wiernym możliwość uczestniczenia w modlitwie w łączności z papieżem, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przystąpienia do sakramentu pojednania np. do 22.00.

"Papież Franciszek w czasie spotkania z polskimi biskupami podkreślał, że żyjemy w czasach Bożego Miłosierdzia" – tłumaczy abp Józef Kupny. Dodaje przy tym, że ojciec święty przekonywał hierarchów, iż sam tego miłosierdzia wielokrotnie doświadczył, a dziś wzywa, by Kościół stał się miejscem, w którym człowiek zraniony może otrzymać pomoc. "Ta akcja to nie tylko wyjście naprzeciw tym, którzy w ciągu dnia nie mają czasu na sakrament pojednania. Ona ma przede wszystkim pokazać, że Chrystus ma moc także dziś: leczyć człowieka, podnosić go i podawać mu rękę" – puentuje metropolita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama