Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kształcą na wysokim poziomie

Metropolita wrocławski przyjął dziś dyrektorów szkół katolickich, działających na terenie stolicy Dolnego Śląska.

Arcybiskup chciał zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną poszczególnych placówek oświatowych oraz porozmawiać na temat głównych problemów i wyzwań, jakie stają przed katolickimi szkołami. Dyrektorzy zwracali uwagę na wysoki poziom kształcenia, który potwierdzają zarówno wyniki egzaminów wieńczących naukę na danym etapie kształcenia, jak i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, odnoszone przez uczniów. Podkreślano również, że wybór szkoły katolickiej jest również gwarancją wychowania młodego człowieka w duchu wartości chrześcijańskich.

– Szkoły katolickie to nie placówki drugiego gatunku – zauważył metropolita wrocławski, dodając, że jego rozeznanie pozwala mu stwierdzić, iż absolwenci tych szkół są doskonale przygotowani do tego, by radzić sobie w świecie. Zwrócił również uwagę na konieczność skoordynowanych działań wszystkich katolickich placówek oświatowych, co pozwoli dotrzeć z informacją o ich ofercie do jak najszerszego grona odbiorców. 

W samym Wrocławiu działa 8 szkół katolickich, w tym trzy ponadgimnazjalne, cztery gimnazja oraz jedna podstawówka. Ich dane adresowe są dostępne na stronie: www.archidiecezja.wroc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama