W pierwszy dzień wiosny odbędzie się spotkanie z cyklu "Zarządzanie przez wiarę". Jego organizatorami są Centrum Kultury im. Jana Pawła II i krakowskie duszpasterstwo "Talent".
- Dwa lata temu przy Centrum Kultury im. Jana Pawła II we Wrocławiu powołaliśmy katolickie forum biznesu. Nasza działalność rozwijała się bardzo powoli. Dziś na nasze spotkanie przychodzi 30-40 osób - mówi Piotr Pietrus, przedsiębiorca i koordynator projektu. Podkreśla, że w związku z brakiem jakiejkolwiek formacji do współpracy zaprosili krakowskie duszpasterstwo przedsiębiorców "Talent" prowadzone przez ojców sercanów. - Raz w miesiącu przyjeżdżają do nas z nauką w ramach cyklu "Zarządzanie przez wiarę". Wzorujemy się m.in. na św. Maksymilianie Marii Kolbe, który był niezwykle sprawnym przedsiębiorcą - tłumaczy. Dodaje, że jest wiele wzorów, które warto naśladować w biznesowej drodze.
Każde ze spotkań rozpoczyna Msza św., a po katechezie jest jeszcze tzw. key study. - Ludzie mają różne problemy. Jeśli się nimi podzielą, to na forum próbujemy znaleźć rozwiązanie na zasadzie "burzy mózgów" - zaznacza.
O czym będzie najbliższe spotkanie? Przedsiębiorcy spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie: "Co mi przeszkadza w byciu liderem?". W zaproszeniu, które kierują do wszystkich przedsiębiorców, możemy przeczytać: "Św. Jan odpowiada, że 'pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha żywota'. To będzie temat trudny, wielkopostny, spojrzenie w głąb sumienia. Większość wad można sprowadzić do tych trzech pożądliwości. Człowiek przyzwyczaja się do nich, zarzuca kotwicę swoich słabości. Potem ze zdziwieniem stwierdza, że biznes mu nie idzie...". Prowadzący, Zbigniew Sobkiewicz, oprze się na materiałach przygotowanych przez duszpasterstwo "Talent", odwoła się także do swojego doświadczenia z zarządzania.
Spotkanie z cyklu "Zarządzanie przez wiarę" odbędzie się 21 marca w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralna 4. Rozpocznie się ono o godz. 17.45 Mszą Św. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła (przylegającym do budynku centrum); po niej spotkanie tematyczne w sali konferencyjnej. Koszt uczestnictwa: dobrowolna ofiara.
- Ta inicjatywa jest dla wszystkich tych, którzy chcieliby zgodnie z etyką chrześcijańską prowadzić swoją działalność gospodarczą - tłumaczy Z. Sobkewicz. Spotkania odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca (najbliższe: 25 kwietnia i 23 maja).