Nowy numer 28/2018 Archiwum

Paschaliki i chlebki

W najbliższych dniach do parafii archidiecezji wrocławskiej trafi 29 tys. paschalików i 27 tys. chlebków miłości. Dziś rozpoczęła się ich dystrybucja.

Wrocławska Caritas przygotowała o 2 tys. więcej świec w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wcześniej pracownicy tej instytucji dzwonili do parafii, sondując, jakie jest zapotrzebowanie konkretnych wspólnot na paschaliki i chlebki. Zgodnie z ideą akcji Wielkanocne Dzieło Caritas, mają one pojawić się na stołach podczas Świąt Zmartwychwstania jako wyraz jedności z potrzebującymi.

Ofiary zebrane w czasie akcji zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom i rodzinom dotkniętym ubóstwem. Pieniądze trafią także do parafii z przeznaczeniem na działalność charytatywną. – Otrzymujemy na bieżąco wiele podań z prośbą o wsparcie w różnych, często losowych sytuacjach. Dotyczą one np. zapłacenia rachunków, wykupienia leków, zakupu odzieży – mówi Ewa Kłak z Caritas Wrocław, tłumacząc, że dzięki ofiarom składanym przy okazji nabywania paschalików i chlebków Caritas może odpowiadać na te prośby. 

Paschalik, świeca, którą stawiamy na wielkanocnym stole, symbolizuje Chrystusa Zmartwychwstałego. Zapalona podczas wielkanocnego śniadania, wskazuje na dyspozycję rodziny, która – zgromadzona przy świątecznym stole – jest otwarta na pomoc innym.

Chleb Miłości jest miniaturą codziennie spożywanego chleba. Gdy jest dzielony i spożywany w czasie śniadania rezurekcyjnego, skłania do refleksji nad potrzebą dzielenia się. Jest on znakiem jedności z ludźmi cierpiącymi głód.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma